Ατρόμητος Διαβατού – Δόξα Λιανοβεργίου 4-1

14708255_10208106178154413_7027777053261237248_n

Ο Ατρόμητος που εκμεταλλεύεται τον παράγοντα έδρα αλλά και που ξέρει να παίρνει τα ματς αυτού επιπέδου, εμφανίστηκε σήμερα στο γήπεδο του Διαβατού.

Η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη επικράτησε με 4-1 της Δόξας Λιανοβεργίου και με τους 13 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει, “έπιασε” τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη πλευρά, η Δόξα γνώρισε την 6η φετινή ήττα και σε συνδυασμό με τη νίκη του Απόλλων Αγίου Γεωργίου, υποχώρησε στην 11η θέση.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από το ξεκίνημα τις διαθέσεις του και με τη συμπλήρωση 20 λεπτών στο παιχνίδι, πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων. Αρχικά στο 13ο λεπτό ο Τσιολάκης πάσαρε στον Γκιάλπη και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ και στο 20′ ο δημιουργός έγινε εκτελεστής μετά από ασίστ του Ζερδαλή.

Το σαφές προβάδισμα του Ατρόμητου παρέμεινε μέχρι και την ανάπαυλα, το οποίο διευρύνθηκε ακόμη περισσότερο στο δεύτερο μέρος.

Στο 51′ ο Γκιάλπης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και πάλι μετά από πάσα του Ζερδαλή ενώ το 4-0 “έγραψε” ο Κώστας Δημητριάδης στο 87′.

Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό 4-1 σημείωσε ο Κύρτσογλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η Δόξα έμεινε με 10 παίκες στο 80ο λεπτό λόγω αποβολής του Αντώνη Λουκά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παρασίου, με βοηθούς τους κ.κ. Μπακάλη και Χριστοδούλου

Ατρόμητος Διαβατού : Μανιόπουλος, Παγγούρας, Λιλιόπουλος, Μουρατίδης, Αρβανιτίδης, Δαλήγγαρος, Δημητριάδης, Κωστογλίδης, Ζερδαλής, Τσιολάκης (80′ Συμεωνίδης), Γκιάλπης (55′ Κάσα)

Δόξα Λιανοβεργίου : Καραλάζος, Νουσιόπουλος (77′ Λουκάς), Παπαδόπουλος Χ., Καραπατσάς (76′ Ζαχόπουλος), Βασιλείου, Μπαντής, Τζέπης, Κύρτσογλου, Γελαδάρης (72′ Γερόπουλος), Καραντουλαμάς, Δεμπρόπουλος