Νέστος Χρυσούπολης – ΦΑΣ Νάουσα 1-1

Νέστος-1-2-604x415-vertΤον βαθμό της ισοπαλίας σε μια πολύ δύσκολη έδρα, κατάφερε να αποσπάσει ο ΦΑΣ Νάουσα και να “διασκεδάσει” τις εντυπώσεις από την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον ΑΟ Καρδίας.

Για τον Νέστο Χρυσούπολης, αυτή ήταν η δεύτερη απώλεια βαθμών στην έδρα του, ωστόσο σήμερα θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αλλά δεν κράτησε το υπέρ του 1-0 το οποίο διαμόρφωσε ο Παναγιωτόπουλος στο 65ο λεπτό.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τις πολλές κινήσεις τακτικής από αμφότερους τους προπονητές, με τον Νέστο να έχει μεν την κατοχή και τις περισσότερες φάσεις, ωστόσο ο ΦΑΣ ήταν αυτός που είχε στο τέλος την ουσία και αποχώρησε από τη Χρυσούπολη με έναν βαθμό στο τσεπάκι.

Το φιλμ της αναμέτρησης όπως το παρουσιάζει η proininews

6′ Κεφαλιά του Μουρίκι από καλή θέση, σε κόρνερ ο Σουμουλίδης.

9′ Εκτέλεση φάουλ του Χατζόπουλου και πάλι ο Σουμουλίδης σε ετοιμότητα απέκρουσε σε κόρνερ

29′ Εκτέλεση φάουλ του Καζαντζίδη, ο Αποστολίδης έπιασε την κεφαλιά η οποία κατέληξε άουτ.

34′ Γυριστό σουτ του Βαλαβανόπουλου μέσα από την περιοχή, ο Γρηγοριάδης ήλεγξε την πορεία της μπάλας που κατέληξε άουτ.

35′ Με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα Γρηγοριάδη, ο Παναγιωτόπουλος βρέθηκε απέναντι από την εστία αλλά καθυστέρησε χαρακτηριστικά με αποτέλεσμα να τον προλάβουν οι αμυντικοί

51′ Δυνατό σουτ του Μαζιώτη έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια έσκασε έξω από τη γραμμή και απομάκρυναν οι αμυντικοί.

55′ Σέντρα σουτ του Μαζιώτη, απομάκρυναν σωτήρια προ του Παναγιωτόπουλου οι αμυνόμενοι.

59′ Σέντρα του Βαλαβανόπουλου, η κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου πέρασε ελάχιστα άουτ.

65′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Μαζιώτη και ο Παναγιωτόπουλος που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση με πλασέ, “έγραψε” το 1-0.

67′ Δυνατό σουτ του Παναγιωτόπουλου από το ύψος της μικρής περιοχής, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης.

77′ Σέντρα του Μιχαλάκη, ο Αποστολίδης ‘έπιασε το σουτ στην κίνηση και η μπάλα χτύπησε σε σώμα αμυντικού

85′ Εκτέλεση φάουλ του Μαζιώτη, μόλις άουτ.

86′ ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση του ΦΑΣ, ο Ζούρκος έκανε τη σέντρα ακριβείας και ο Κωτσόπουλος με εντυπωσιακό άλμα έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα, μέσα σε αποθέωση από τους συμπαίκτες του.

Νέστος Χρυσούπολης : Σουμουλίδης, Καζαντζίδης, Μπουλγκούρας (89′ Φαμπιόλ), Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Λάσπατζης, Μιχαλάκης, Μαζιώτης, Βαλαβανόπουλος (70′ Μαρκάκης), Αποστολίδης, Παναγιωτόπουλος (80′ Τσάκωνας).

ΦΑΣ Νάουσα: Γρηγοριάδης, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος (80′ Παντζαρτζίδης), Μπρέγκου, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Τζούρκος, Μουρίκι (70′ Νίκου), Τούφας, Καπετάνος (88′ Σαμαρόπουλος), Περηφανόπουλος.