Γ Εθνική (1ος όμιλος) Καβάλα – Εορδαϊκός 5-1

DSC_3022-604x391Ο ΑΟΚ στα πρώτα 45 λεπτά ήταν ο απόλυτα κυρίαρχος του παιχνιδιού, έχοντας πρωταγωνιστές τον Παππά σε ρόλο δημιουργού και τον Παβίσεβιτς εκτελεστή.

Όπως αναφέρει η proininews, το καλό πρόσωπο του πρώτου μέρους, δεν επαναλήφθηκε στα πρώτα 30 λεπτά του δευτέρου, όμως στο φινάλε του αγώνα σημειώθηκαν δυο ακόμη γκολ, από Ζλατκόφσκι και Παβίσεβιτς. Ο Παβίσεβιτς είχε πετύχει χατ τρικ και την 1η αγωνιστική με τη Δόξα Προσκυνητών, όπου πάλι ο ΑΟΚ είχε πετύχει 5 γκολ.

Ο Εορδαϊκός έπαιξε ανοιχτά από την αρχή, είχε αμυντικά κενά στα πρώτα 45 λεπτά ενώ στην επανάληψη έδειξε καλό πρόσωπο, κυρίως στο ξεκίνημα.

Το φιλμ την αναμέτρησης

Στο 5` από σέντρα του Παππά, ο Παβίσεβιτς με κοντινό πλασέ το 1-0.

Στο 7` ο Παππάς έδειξε να ανατρέπεται από τον Περπερίδη αλλά ο διαιτητής Τρακαλιάνης, θεώρησε ότι έκανε θέατρο και του έδειξε κίτρινη κάρτα.

Στο 25` πάλι από τα δεξιά σέντρα του Παππά, κεφαλιά του Παβίσεβιτς για το 2-0.

Το 3-0 στο 35`με σουτ του Μπλιού από κοντά μετά από σέντρα του Κυριακίδη.

Στο 52` το 3-1 με εντυπωσιακό σουτ του Ταμπά, στο παραθυράκι της εστίας του Αθανασίου.

Στο 65` αποβλήθηκε ο Δινοβίτσης, ο Εορδαϊκός συνέχισε με 10 παίκτες.

Στο 85` ανατροπή του Πτηνόπουλου από τον Λιάπτση, υποδείχτηκε πέναλτι. Εκτελεστής ο Ζλατκόφσκι για το 4-1.

Στο 88` το 5-1 ο Παβίσεβιτς με κοντινό σουτ, από σέντρα του Μπαντάνη.

Καβάλα : Αθανασίου, Μπαντάνης, Κυριακίδης, Γιαλούσης, Τουμανίδης, Λαδάκης, Παππάς (53` Δέντσας), Μπάτζιος, Παβίσεβιτς, Μπλιός (70` Ζλατκόφσκι), Μπρατσιάνι (76` Πτηνόπουλος).

Εορδαϊκός: Περπερίδης, Δινοβίτσης, Νικολαϊδης, Σαββίδης, Μπίκος (81` Λιάπτσης), Μπαλίτσας (88` Μυροφορίδης), Βλαδίκας, Τσιχράτζε (46` Καλογιαννίδης), Ιβιτς, Τάμπα, Έντσο.