Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης – Άρης 81-74

171375xlargeΠαρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με +10 οκτώ περίπου λεπτά πριν το τέλος, ο Άρης υπέστη την ήττα με 81-74 από τους Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης, η οποία είναι η δεύτερη συνεχόμενη στο Basketball Champions League για τους “κίτρινους”.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη είχε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, όμως έπαθε “μπλακ άουτ” στο τέταρτο δεκάλεπτο (31-19 επιμέρους σκορ υπέρ των γηπεδούχων) και μοιραία γνώρισε την ήττα, “πέφτοντας” στο 4-2.

Κορυφαίος των νικητών, που ανέβηκαν στο 3-3, ήταν ο Γκρέιβς με 20 πόντους, ενώ ακολούθησαν ο Βον (16π.), ο Σιλντς (15π.) και ο Ιμπέκουε (14π.). Από τους Θεσσαλονικείς, πάλεψαν αλλά δεν ήταν αρκετοί ο Τζένκινς (22π., 9 ασ.) και ο Μπάκνερ (15π., 12 ριμπ.).