Η Μπαρτσελόνα λογάριασε χωρίς τον…Σέρχιο Ράμος! (vid)

CyxLEE1XcAIrUYiΜε τον αρχηγό της να σκοράρει για ακόμα μία φορά στα τελευταία λεπτά, η Ρεάλ έφυγε από το Καμπ Νου με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) και κράτησε την Μπαρτσελόνα έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Με τον αρχηγό της να σκοράρει για ακόμα μία φορά στα τελευταία λεπτά, η Ρεάλ έφυγε από το Καμπ Νου με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) και κράτησε την Μπαρτσελόνα έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή. Ο Σουάρες είχε ανοίξει το σκορ στο 53′ και όλα έδιεχναν πως αυτό το τέρμα θα έκρινε το “κλάσικο”. Ωστόσο λογάριαζαν χωρίς τον… Ράμος.

Η “βασίλισσα” πατούσε καλύτερα στο ματς μέχρι το γκολ του Ουρουγουανού άσο. Στη συνέχεια και με την είσοδο του Ινιέστα, οι Καταλανοί πήραν τα ηνία και έχασαν κλασικές ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμα τους. Δεν το κατάφεραν και το… πλήρωσαν ε την ισοφάριση στο τέλος. Στην τελευταία φάση οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 2-1, όμως ο Καζεμίρο πάνω στη γραμμή έσωσε τη Ρεάλ και δεν επέτρεψε στην Μπαρτσελόνα να την πλησιάσει στο βαθμολογικό πίνακα.