Γ Εθνική (1ος όμιλος) Εορδαϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 1-7 (photos)

15423748_10211909361070304_1112123969_nΤη πιο βαριά ήττα στην ιστορία του γνώρισε τη Κυριακή από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ο Εορδαϊκός χάνοντας με το εξωπραγματικό 1-7.

Όπως αναφέρει το e-ptolemeos.gr, μπροστά σε 200 περίπου φιλάθλους από τους οποίους οι μισοί περίπου ήταν οπαδοί του Απόλλωνα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 1ο μόλις λεπτό και μέχρι το 30 είχαν φτάσει στο 0-5.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε όπως ήταν φυσικό ενώ πρέπει να τονιστεί ότι οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες σε μια φάση που τελικά ήταν ως μη γενόμενη.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε καμιά απολύτως κριτική αφού οι φιλοξενούμενοι (που κατέβηκαν με πολλές ελλείψεις) ήταν πολύ καλύτεροι από τον Εορδαϊκό.

Φάσεις και γκολ

Μόλις στο 1ο λεπτό σέντρα Νλουντούλου κεφαλιά ψαράκι Καπία και 0-1

Στο 9ο σέντρα Γεωργιάδη άστοχη έξοδος Στόϊκου και ο Κυβελίδης με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-2.

Στο 15ο σέντρα του Συμελίδη αδράνεια της άμυνας και ο Ταβάρες με νέα κεφαλιά γράφει το 0-3

Στο 21ο το σουτ του Κυεβελίδη πέρασε άουτ.

Στο 25ο πέναλτι από το διαιτητή σε μαρκάρισμα του Μπίκου στον Νλουντούλου στο όριο της περιοχής το μετέτρεψε σε γκολ ο Πόποβιτς

Στο 30ο ο ίδιος παίκτης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-5.

15494152_10211909361030303_2001541504_nΣτην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 47ο φάουλ από τον Νλουντούλου ο Ντόϊκιτς αφύλακτος στη περιοχή σουτ ψηλά άουτ και στο 50ο τετ-α-τετ του Νσο με το Καλογεράκη ο τελευταίος απέκρουσε.

Στο 55ο ο επόπτης υποδεικνύει οφ-σάϊντ παίκτη του Εορδαϊκού ο διαιτητής δεν το βλέπει, ο Ίβιτς πέφτει κάτω από μαρκάρισμα του Ντόϊκιτς ο Μπίκος διαμαρτύρεται και αποβάλλεται. Και μετά από αυτά ο διαιτητής βλέπει τον επόπτη και υποδεικνύει την αρχική παράβαση

Στο 56ο σουτ του Κυβελίδη άουτ και στο 61ο ο Στόϊκος απέκρουσε το σουτ του Ταβάρες.

Στο 75ο κόρνερ Νλουντούλου, κεφαλιά Αμαραντίδη και ο Ταβάρες από κοντά το 0-6.

Στο 78ο το σουτ του Λιάμη μπλόκαρε ο Καλογεράκης και στο 80ο ατομική προσπάθεια και σουτ του Συμελίδη στο Γ για το 0-7.

Στο 86ο η κοντινή προβολή του Νλουντούλου δεν βρήκε στόχο

Στο 90ο ο Ταμπά φαίνεται να ανατρέπεται από τον Ταβάρες μέσα στη περιοχή. Το πέναλτι που υποδείχτηκε εκτέλεσε ο Ιωαννίδης ο Καλογεράκης απέκρουσε αλλά ο Λιάμης πήρε το ριμπάουντ και με το κεφάλι έκανε το τελικό 1-7.

Εορδαϊκός: Στόϊκος, Δινοβίτσης, Σαββίδης, Λιάμης, Λιάπτσης, Νικολαίδης (46ο Περσίδης), Βλαδίκας (46ο Νσο), Ίβιτς (63ο Ταμπά), Ιωαννίδης, Μαυροματίδης,Μπίκος.

Απόλλων Καλαμαριάς: Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Καλαϊτζίδης, Σαμαράς (46ο Ντόϊκιτς), Καπίας, Γεωργιάδης (71ο Ζωτός), Ταβάρες, Συμελίδης, Νλουντούλου, Πόποβιτς (46ο Μωυσιάδης.