Μπάνβιτ – Άρης 95-94

173445xlargeΠροδομένος από τους διαιτητές, κυρίως αυτούς και από την τύχη, ο Άρης έφυγε από την Τουρκία ηττημένος με 95-94 στην παράταση από τη Μπάνβιτ.

Τρομερό διαιτητικό λάθος στην εκπνοή του κανονικού αγώνα έδωσε δεύτερη ευκαιρία στους Τούρκους κλέβοντας τη νίκη από τον Άρη, τρομερό καλάθι στην εκπνοή της παράτασης από τον Ορελικ πέταξε… στα σκουπίδια μια απίστευτη ανατροπή 10-0 του Άρη σε 45” στο φινάλε!!! Στο 9-2 πλέον οι Τούρκοι, στο 7-4 ο Άρης και ουσιαστικός εκτός διεκδίκησης της δεύτερης θέσης.

Το πρώτο δεκάλεπτο εμφάνισε σοβαρά προβλήματα για τον Άρη μέσα στη ρακέτα. Αμυντικά ήταν η αντιμετώπιση του Βίντμαρ, επιθετικά η αδυναμία εκδήλωσης επιθέσεων από κοντά που τον υποχρέωσε σε έναν… ανορθόδοξο πόλεμο.