Έσπασε η…γκίνια!

Νίκη ουσίας αλλά και ψυχολογίας πέτυχε η Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-0 επί του Αγροτικού Αστέρα, πανηγυρίζοντας, επιτέλους, το εντός έδρας τρίποντο στην φετινή περίοδο

Οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό καθώς με 2 γκολ στα πρώτα έξι λεπτά καθάρισαν ουσιαστικά το παιχνίδι. Στη συνέχεια απλά το διαχειρίστηκαν εξαιρετικά, κατάφεραν μην απειληθούν ιδιαίτερα.

Από τους φιλοξενούμενους υπάρχουν 4 στιγμές άξιες αναφοράς, που σε καμία όμως περίπτωση δεν τους κάνουν να πιστεύουν ότι αδικούνται από το αποτέλεσμα. Η νίκη πήγε δικαιωματικά στην ψυχωμένη και αποφασισμένη Αναγέννηση, που και την ήθελε περισσότερο και το έδειξε μέσα στον αγωνιστικό χώρο

το φιλμ της αναμέτρησης και φωτογραφίες στο karditsalive.net

Αναγέννηση Καρδίτσας : Πρίφτης, Τσόπελας, Μπλέντι (90′ Υφαντής), Δημόπουλος, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ (84′ Καραγιάννης), Ντάνγκουα, Σμίλτος, Τζέκος, Τσιλούλης, Κρητικός (27′ Τζάνης)

Αγροτικός Αστέρας : Γιακουμής, Αργυρίου, Γκότοβος, Μπουτζίκας (73′ Φελίπε), Κουκόλης, Θεοδωρίδης (61′ Πάτο), Τεγούσης, Τριανταφυλλάκος, Γκέσιος, Δεινόπαππας, Βουτσιάς.