Ισοπαλία στο ματς που έκλεισε την 20η αγωνιστική (βαθμολογία)

Παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με αντίπαλο τον Ερμή Ζωνιανών στο Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Μάλιστα η Ρόδος δεν δημιούργησε καμία ευκαιρία στο πρώτο 45λεπτο. Αντίθετα οι Κρητικοί από μια στημένη φάση (κόρνερ) κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 15΄ . Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος όσο περνούσε η ώραν ανέβασε την απόδοσή της πιέζοντας ψηλά την αντίπαλη άμυνα. Τελικά κατάφερε να πετύχει το γκολ στο 90΄ και να πάρει τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

το φιλμ της αναμέτρησης στο news12

ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Κουμέντος, Τζημογιάννης, Ιμεραλιλάι, Κουρούπης, Καντιμοίρης, Κωνσταντίνου, Τορεζάνι (80΄ Τορεζάνι), Ολιβέϊρα, Τζιβίλογλου (70΄ Ευγενικός), Στεφανίδης, Κασαπάκης (46΄ Χατζηλιόντας)

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Κόλλιας, Ταβλαδωράκης, Γεμιστός, Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Γιακουμάκης, Χατζηβασίλης (77΄ Ρουμπάκης), Μασάδο, Τοπούζης, Ρόβας (61΄ Σκουτέλης), Πλούσης (65΄ Πουλάκης)