Από νίκη σε νίκη οι “ερυθρόλευκοι”! (vid)

Τρεις ακόμη βαθμούς πρόσθεσε ο Καμπανιακός στη φαρέτρα του, με τη σημερινή του επιτυχία κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας (2-1).

Η ομάδα του Γιάννη Κερλίδη πήρε μια πολύ δύσκολη νίκη, καθώς παρά το γεγονός πως προηγήθηκε νωρίς με 2-0 και είχε αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Μένιου, ο Αλμωπός ανέβασε στροφές στο δεύτερο και απείλησε με την ισοφάριση.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Νικολόπουλος στο 20ο λεπτό ενώ ο Στεφανίδης έξι λεπτά αργότερα “έγραψε” το 2-0.

Ο Καμπανιακός κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, όπου κινδύνεψε ελάχιστα, όμως στο δεύτερο 45λεπτο το συγκρότημα του Γιώργου Τυριακίδη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του, μείωσε το σκορ με τον Παπαευθυμίου και απείλησε τουλάχιστον τρεις φορές τα αντίπαλα καρέ.

Καμπανιακός : Παπουρτζής, Κασαπίδης, Λεφίδης, Πανούσης, Ρακαβίνας, Ασλαμπάλογλου, Νικολόπουλος, Φουρτζίου, Προβατίδης, Στεφανίδης, Μπάλιος. Έπαιξαν και οι Δαδάκος, Ντάρτζαλης, Αλμπάνης.

Αλμωπός Αριδαίας : Μένιος, Μιχαηλίδης, Παπασυμεών, Ρογγότης, Ζαρογιάννης, Μουρατίδης, Παπαευθυμίου, Μπρέγγου, Αλαμάνης, Τσιμτσιρίδης, Ελευθεριάδης.Θ. Έπαιξαν και οι Ελευθεριάδης Γ, Καραγιαννίδης, Κοβάτσης.