Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Στο…ρελαντί η πρόκριση στα ημιτελικά!

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση του, όμως ο Ηρόδοτος ήταν άκρως αποτελεσματικός και προσπέρασε το εμπόδιο της ΑΕ Λευκίμμης στη 3η φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, επικρατώντας με 3-0 στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού. Δύο γκολ στο πρώτο μέρος Μπερνιδάκης, ένα στην επανάληψη ο Κανδηλάκης.

Οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δραστήριες στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τη πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με τον Ίσερη στο 7ο λεπτό να σουτάρει αλλά να αστοχεί. Στο 18′ ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε φάουλ αλλά πριν δημιουργηθούν προϋποθέσεις για γκολ, ο Μυρίλλας απομάκρυνε.

το φιλμ της αναμέτρησης στο grandsport.gr

Ηρόδοτος: Λουτριώτης, Τσουμάγκας (78′ Παρθενιάδης), Φραγκουλάκης, Κοιλιάρας, Μπερνιδάκης (80′ Νικολάου Χ.), Προβυδάκης, Μπαλάφας, Αχιλλέως, Μπάμπης (60′ Μωραΐτης), Κανδηλάκης, Μυλωνάς

ΑΕ Λευκίμμης: Βάρελης, Πατινιώτης, Αναστασιάδης, Μπριλάκης, Βούλγαρης, Τσεβανέδης (78′ Βασιλάκης), Μυρίλλας, Ίσερη, Κουρής (46′ Κουλούρης), Θεοδωράκης (65′ Μπόνερης), Πανταζής