[Καλοκαιρινή προετοιμασία] Αιγινιακός – Άρης 1-5

Με σκορ 0-4 στο ημίχρονο και τελικό 1-5, δεν χωρά κριτική στο σημερινό φιλικό του Άρη στο Αιγίνιο κόντρα στην τοπική ομάδα.

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού ήταν καταιγιστική, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους “κυανόλευκους” και έδειξε έτοιμη ενόψει των επόμενων υποχρεώσεων.

Το σκορ άνοιξε στο 3′ ο Μπαργκάν και έξι λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Δεληζήση, ο οποίος με κεφαλιά “έγραψε” το 0-2.

Το τρίτο τέρμα για τον Άρη σημειώθηκε στο 16′ με κεφαλιά του Μουμίν αυτή τη φορά, με την κυριαρχία των “κιτρίνων” να επιβεβαιώνεται και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με γκολ του Καπνίδη.

Στο 50′ ο Αιγινιακός μείωσε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δωματά και το τελικό 5-1 σημείωσε ο Κάσσος, σαν σε προπόνηση…

Αιγινιακός : Τόλιος, Λιόλιος, Βλάχος,Παζιτζόγλου, Καρακώστας, Γκατζολάρι, Ζούρκος, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Δωματάς, Σοφιάνης. Αγωνίστηκαν και οι Καραγκιόζης, Αντωνιάδης, Ταουσάνης, Λεφίδης, Ανδρικόπουλος, Τσολακίδης, Κις, Ντόγος, Φουρτζίου

Άρης : Καντιμοίρης, Βαλεριάνο, Μπούρμπος, Δεληζήσης, Σόουζα, Μουμίν ,Παυλίδης, Μπαργκάν ,Πλατέλλας, Πασάς, Καπνίδης. Αγωνίστηκαν και οι Αναγνωστόπουλος, Μάντζαρης, Κλιγγόπουλος, Μαραγκός, Ιντζόγλου, Κάσσος, Μιλούνοβιτς, Στεφάνοβιτς, Λώττας, Νέτο, Ντούνης, Διαμαντόπουλος