Ήττα μέσα από τα χέρια του ο ΠΑΟΚ!

Μία ακόμα ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τη Γκαζιαντέπ με 82-85 για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ σε έναν αγώνα που βρισκόταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 37′

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλός για περίπου 20 λεπτά, με την είσοδο του Αντώνη Κόνιαρη να αλλάζει τα δεδομένα στην εικόνα της ομάδας, όμως ο κακός χειρισμός των τελευταίων λεπτών και των κρίσιμων φάσεων χάρισε τη νίκη στην Γκαζιαντέπ. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μπράντον Τράις, με τον Αμερικανό να πετυχαίνει 22 πόντους 22 πόντους, έχοντας όμως και 2/7 τρίποντα, ενώ θετική ήταν η παρουσία και του Κέβιν Ντίλαρντ, με τον Αμερικανό γκαρντ να μετρά 15 πόντους και 3 ασίστ, έχοντας όμως και αυτός υψηλό ποσοστό αστοχίας από τα 6,75 (2/8 προσπάθειες).

Στα αξιοσημείωτα η χρησιμοποίηση του Λάκι Τζόουνς για 36 λεπτά, με τον Αμερικανό να δείχνει σημάδια κούρασης στα τελευταία λεπτά και να φέρει ευθύνες στις κρίσιμες φάσεις.