Άνετα η Βέροια 2017 στην Κέρκυρα (βαθμολογία)

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α2 Γυναικών βρίσκεται ο ΑΣ Βέροια 2017.

Η ομάδα της Ημαθίας είχε εύκολο έργο στην Κέρκυρα με αντίπαλο τον τοπικό Φαίακα και μαζί με την Πυλαία και τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας, οδηγούν την κούρσα μετά από 11 αγωνιστικές

Οι φιλοξενούμενες πήραν από το πρώτο ημίχρονο ένα προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησαν και στο δεύτερο μέρος φεύγοντας με τη νίκη από το νησί των Φαιάκων.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΣ ΒΕΡΟΙΑ 2017 13-22

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 1-2, 2-4, 4-6, 5-8, 6-10 (ημχ.) 6-13, 8-13, 9-16, 9-18, 10-20, 13-22

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Δημήτρης Βαρζακάκος): Μπαλάσκα 1, Βασιλειάδου, Πρωτοψάλτη Ε. 2, Κουλουρίδη 3, Ιλασκασοβίτη, Κυριακίδου, Κοντούλη, Ντάλλα, Στεργίου, Πάντου 1, Βαπτίσμα, Χρηστακέα, Πρωτοψάλτη Μ. 1, Χονδρογιάννη 4, Βαρζακάκου, Μάμαλου 1.

ΑΣ ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Καλλιόπη Μαρμαρά): Στάμου, Ανδρονικίδου 3, Κοτζαχρήστου 5, Δελησάββα, παυλίδου 4, Βαφειάδου, Γαλανούδη 7, Ματαρώνα, Μιχαηλίδου, Ταναρόγλου, Τουλουμτζή 1.

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 1-0, Πέναλτι: 0/0-2/3

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα ότι ο αγώνας ξεκίνησε με 60 λεπτά καθυστέρηση λόγω προηγούμενου αγώνα πετοσφαίρισης