“Τσίμπησε” τον βαθμόστο 92′ ο Καραϊσκάκης!

Η Σπάρτη προηγήθηκε, αλλά ο Καραϊσκάκης γλίτωσε την εκτός έδρας ήττα με τον Ευαγγέλου να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 92′.

Τα πρώτα είκοσι λεπτά του παιχνιδιού ήταν αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες και έπρεπε να φτάσουμε στο 26ο λεπτό, για να έχουμε την πρώτη φάση για τους γηπεδούχους, με τον Τριανταφυλλάκο να έχει μία άστοχη κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ράντι.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν λίγα λεπτά αργότερα, όταν σέντρα-σουτ του Μπεκατώρου, ο Μακρυωνίτης έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ, μία φάση που ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων τραυματίστηκε καθώς χτύπησε στο δοκάρι.

Αυτή ήταν και η τελευταία αξιόλογη φάση για το α’ μέρος, σε ένα μέτριο ποιοτικά α’ ημίχρονο που δεν είχε καθόλου ρυθμό.

το φιλμ του αγώνα στο artagoal.gr

Σπάρτη (Πολυμενέας): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Σάββα, Οικονομόπουλος, Σανδραβέλης, Γραικός (84’ Νιάρος), Τσιμόντζι (81’ Δοδοντσάκης), Τριανταφυλλάκος, Παναγιώτου, Ράνος, Ράντι (89’ Φουρτάδο)

Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου): Μέλκα, Παπανίκου, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μπεκατώρος, Χούσος, Ψιάνος (73’ Ευαγγέλου), Μακρής, Δημητριάδης (70’ Κυριάκης), Μακρίδης (86’ Ρανγκέλοφ), Λουκίνας