Κατηγορίες
Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας και οι μέχρι στιγμής συμμετέχοντες

Ολοκληρώνεται σταδιακά ο «χάρτης» των φετινών συμμετεχόντων στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας.

Οι κάτοχοι των κυπέλλων στις 53 Ενώσεις θα διασταυρώσουν τα…ξίφη τους, σε μια διοργάνωση με φόντο τη συμμετοχή στη Γ Εθνική για τον τελικό νικητή.

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28/3 και ώρα 11.00 στα γραφεία της ΕΠΟ και η πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθεί την Τετάρτη 11/4

Αναλυτικά η ανακοίνωση :

Την Τετάρτη 28/03/2019 και ώρα 11:00 θα διενεργηθεί στα γραφεία της Ε.Π.Ο. στο Πάρκο Γουδή (αίθουσα Ε.Ε.) η κλήρωση της 1ης, 2ης και 3ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων περιόδου 2017-18.

δείτε τους μέχρι στιγμής κατόχους και τους επερχόμενους τελικούς, όπως τους παρουσιάζει το sportsup.gr

ΕΝΩΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Έβρος Ορέστης Ορεστιάδας – Θράκη Φερών 24/3/2018
Θράκη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυνητών 25/3/2018
Ξάνθη Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 25/3/2018
Δράμα ΑΕ Καλαμπακίου – ΓΣ Προσοτσάνης 25/3/2018
Καβάλα Καβάλα – Βύρωνας Καβάλας 25/3/2018
Σέρρες Πανσουλιακός – Απόλλων Παραλιμνίου 25/3/2018
Κιλκίς Αναγέννηση Πλαγιάς – Αστέρας Μεγ.Βρύσης 25/3/2018
Μακεδονία ΑΟ Καρδίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1
Χαλκιδική Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΟ Καλλικράτειας 1/4/2018
Πέλλα Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Μαυροβουνίου 0-1
Ημαθία Μ.Αλεξ.Τρικάλων-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-0
Πιερία ΑΕ Καρίτσας – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 2-0
Φλώρινα Ερμής Αμυνταίου-Μακεδονικός Αγ.Παντελεήμονα 24/3/2018
Καστοριά Ομόνοια Βογατσικού – Ηρακλής Πολυκάρπης 24/3/2018
Κοζάνη Μακεδονικός Φούφα – Κοζάνη 2-1
Γρεβενά Πυρσός Γρεβενών – ΑΕΠ Βατολάκκου 1-0
Τρίκαλα Βράχος Καστρακίου – Διγενής Νεοχωρίου 25/3/2018
Λάρισα Αχιλλέας Φαρσάλων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 27/3/2018
Μαγνησία Νίκη Βόλου – ΝΠΣ Βόλος 3-2
Καρδίτσα Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων 21/3/2018
Ιωάννινα Θρίαμβος πηγή : sportsup.gr Σερβιανών – Αγρ.Αστ.Άνω Καλαμά 24/3/2018
Θεσπρωτία Θεσπρωτός – Άρης Περδίκας 2-0
Άρτα Φιλέλληνες Πέτα – ΑΕ Ξηροβουνίου 1-1, 3-5 πεν
Πρέβεζα/Λευκάδα Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης 0-2
Κέρκυρα ΟΦ Αγίας Μαρίνας – Βολίδα Κάτω Γαρούνας 24/3/2018
Φθιώτιδα ΑΟ Καλαποδίου – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0
Εύβοια ΑΟ Χαλκίς – Ταμυναϊκός 1-0
Βοιωτία Κιθαιρώνας Καπαρελλίου – ΑΟ Θήβα 1-2
Φωκίδα Φωκικός – Αστέρας Ιτέας 1-4
Ευρυτανία ΑΠΟΚ Βελούχι Αίολος Καρπενησίου 2-0
Αιτωλοακαρνανία Νέος Αμφίλοχος – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
Αθηνών Αγία Παρασκευή – ΑΕ Κηφισιάς 21/3/2018
Δυτ.Αττικής Ηρακλής Ελευσίνας – Μανδραϊκός 1-0
Ανατ.Αττικής Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 21/3/2018
Πειραιάς ΑΟ Καραβάς – Εθνικός 1-0
Κόρινθος Πέλοπας Κιάτου – Κόρινθος 0-0, 5-3 πεν
Αχαΐα Πανοβριακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-4
Ηλεία Ξενοφών Κρεστένων – Αστέρας Αμαλιάδας ή Νίκη Τραγανού 28/3/2018
Ζάκυνθος ΑΟ Τσιλιβή – Φλόγα Κυψέλης 25/3/2018
Κεφαλλονιά Παλληξουριακός – ΑΟ Πρόννοι 21/3/2018
Μεσσηνία Καλαμάτα – Πάμισος Μεσσήνης 2-1
Λακωνία Ολυμπιακός Γυθείου – Ατρόμητος Συκέας 21/3/2018
Αρκαδία Παναρκαδικός – ΑΣ Λεωνίδιο 3-0
Αργολίδα ΑΕ Ερμιονίδας – Αργοναύτης Νέας Κίου 1-0
Κυκλάδες Πανθηραϊκός ή ΑΟ Πάγου – Θύελλα Καμαρίου 28/3/2018
Δωδεκάνησα Δόξα Καρδάμαινας – Αντίμαχος Κω 0-4
Λέσβος Αιολικός – Κεραυνός Αγ.Δημητρίου Λήμνου 3-1
Σάμος ΑΕ Βαθυλάκκου – ΑΨΕΣ Πυθαγόρα 24/3/2018
Χίος Ηρακλής Θυμιανών – Δάφνη Δαφνώνα 25/3/2018
Λασίθι ΑΣ Ιεράπετρας – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1
Ηράκλειο ΠΑΝΟ Μαλλίων – Ατσαλένιος 25/3/2018
Ρέθυμνο Ερμής Ζωνιανών – Επισκοπή 21/3/2018
Χανιά ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Παλαιόχωρας 21/3/2018