Το ματς στο 89′, σκορ 0-3… Τελικό 3-3!

Μεγάλος ντόρος έχει ξεσπάσει στη Βοσνία για το ματς της Ζρίνσκι με τη Ζελέσνιτσαρ που έληξε 3-3 μολονότι μέχρι το 89΄ το σκορ ήταν 0-3!

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση της Ζρίνσκι με τη Ζελέζνιτσαρ στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής το πρωταθλήματος Βοσνίας με τις δύο ομάδες να κονταροχτυπιούνται για την κατάκτηση του τίτλου.

Όπως αναφέρει το gazzetta.gr, είναι χαρακτηριστικό πως η Ζελέζνιτσαρ χάρη σε αυτογκόλ των γηπεδούχων, αλλά και υπέρ της πέναλτι προηγήθηκε με 3-0 όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει τη νίκη, αφού στο φινάλε του αγώνα συνέβησαν απίθανα πράγματα.

Η Ζρίνσκι στο 89΄ μείωσε σε 1-3 με τον Γιόβιτς, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατσίμοβιτς πέτυχε το δεύτερο γκολ. Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στο 93΄ με τον Πέζερ!

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Ζελέζνιτσαρ βρίσκεται στην κορυφή έχοντας διαφορά δύο βαθμών σε σχέση με τη Ζρίνσκι.