Κύπελλο Ελλάδος

“Μπαμ και κάτω” στο 95′ η ΑΕΚ με…δράστη τον Λάζαρο! (vid)

Το ρολόι έδειχνε τα 94 λεπτά και κάτι, η ΑΕΚ κέρδισε κόρνερ και μετά από μια κεφαλιά, η μπάλα στρώθηκε στον Χριστοδουλόπουλο στην άκρη της μικρής περιοχής. Η κατάληξη; Λογική!

Ο δικέφαλος τα βρήκε μπαστούνια κόντρα στη Λάρισα που κρατούσε με συγκλονιστικό τρόπο το υπέρ της 2-1 από το πρώτο ματς. Ωστόσο, ο… σεληνιασμένος Λάζαρος με γκολ “ποίημα” στο 94′ έκανε το 1-0 και έστειλε την ομάδα του για τρίτη συνεχόμενη φορά στον τελικό του Κυπέλλου.

Απίστευτο, μοναδικό, υπέροχο. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο είδαμε ένα σπουδαίο δεύτερο μέρος και συνολικά ένα τρομερό ζευγάρι ημιτελικών. Ένα ζευγάρι που ξεκίνησε με γκολ στο 93’ στην Λάρισα με τον Γκριζμάν να βάζει όλη την… Λάρισα στο γήπεδο και που τελείωσε μ’ ένα γκολ στο 94’ στο ΟΑΚΑ από τον Λάζαρο που έβαλε όλη την ΑΕΚ στο γήπεδο!

Σ’ ένα ματς θρίλερ η ΑΕΚ βρήκε γκολ στο… παρά ένα και πρόκριση στον τελικό. Και τι γκολ! Ο Λάζαρος μ’ ένα γυριστό ανάποδο βολέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το μοναδικό γκολ του αγώνα…