Κι άλλη νίκη για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό! (βαθμολογία)

Το… πάθημα της Καρδίτσας έγινε μάθημα για τον ΑΟ Χανιά/Κισσαμικό, που μπήκε αποφασιστικά στο ματς με τον Παναιγιάλειο, το οποίο “καθάρισε με δύο γρήγορα γκολ (2-0).

Το νεανικό σύνολο του Γιώργου Πετράκη επέστρεψε στις νίκες κι έκανε ακόμη ένα βήμα για την κατάκτηση της 4ης θέσης, συνεχίζοντας το σερί των θετικών αποτελεσμάτων.

Μόλις στο 7′ από το κόρνερ του Σάλιακα ο Παντελάκης με το 4ο γκολ του στο πρωτάθλημα έδωσε σκορ στην αναμέτρηση, για να “κρυφτεί” η μπάλα στο 16′ και να “εμφανιστεί” στα δίχτυα του Τσόπελα μετά τη συνεργασία Σάλιακα-Λέο και το ιδανικό τελείωμα του πρώτου.

Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟΧ/Κισσαμικός συνέχισε να έχει επιθετική δραστηριότητα, αλλά ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο οι “μηχανές” για αρκετό διάστημα “έσβησαν”.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι… αναθάρρησαν και απείλησαν με τη μείωση του σκορ σε αρκετές περιπτώσεις, ειδικότερα μετά το 70′. Μάλιστα στην τελευταία φάση είχαν δοκάρι σε σουτ του Μηλιώτη, με την παρέμβαση και του Παπαδόπουλου να είναι καθοριστική για να μην καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα.

Οι φάσεις του αγώνα στο athlitiko.gr

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Παντελάκης, Μαρκοπουλιώτης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (71′ Βρεττός), Γκίνη (90+3′ Καραγεώργης), Λεμονής, Σάλιακας (87′ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Λέο.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Σμίλτος, Γκούμας, Βλάχος (68′ Χαρίτος), Μηλιώτης, Γαβριηλίδης, Σταματής (46′ Δοξάκης), Κανάλς (90+3′ Καναβέτας), Κόκκορης, Ζαφειράκης.