Φιλική νίκη για τις Εσπερίδες Καλλιθέας επί του Πρωτέα Βούλας

Συνέχεια στα φιλικά προετοιμασίας έδωσαν οι Εσπερίδες Καλλιθέας απέναντι στον Πρωτέα Βούλας στο Κλειστό του Έσπερου την Παρασκευή.

Οι παίκτριες του Γιάννη Τσούπρη ήταν καλύτερες στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασαν δίκαια στη νίκη με τελικό σκορ 79-65.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τις γηπεδούχες να έχουν ισχνό προβάδισμα 17-16 στο φινάλε του.

Στην δεύτερη περίοδο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τις Εσπερίδες να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ σε 41-36, στην ανάπαυλα για το ημίχρονο.

Στην επανάληψη τα κορίτσια του Τσούπρη φάνηκαν πιο έτοιμα και ξέφυγαν με 61-48 στο 30′, ενώ χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, έφτασαν στη φιλική νίκη με τελικό αποτέλεσμα 79-65.

Επόμενα φιλικά για την ομάδα της Καλλιθέας το Σαββατοκύριακο 6-7 Οκτωβρίου με την συμμετοχή της στο τουρνουά του Σπόρτιγκ.