Πέρασε από τη Βέροια ο Ολυμπιακός

Φίλιππος και Ολυμπιακός αναμετρήθηκαν στη Βέροια για τη 10η αγωνιστική της Handball Premier.

Όπως αναφέρει το e-handball, στο πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ και το πρώτο δεκάλεπτο τέλειωσε με ισοπαλία 4-4. Με κάποια σερί γκολ ο Ολυμπιακός ξέφυγε και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 9-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι χαμένες επιθέσεις του Φιλίππου βοήθησαν τους φιλοξενούμενους να πάρουν διαφορά. Διαφορά που θα ήταν μεγαλύτερη, αν δεν υπήρχε στα δίχτυα ο Καλλιαρίδης που σε μια φανταστική εμφάνιση, άφησε τον Ολυμπιακό μέχρι και 7 λεπτά χωρίς γκολ.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Βέροιας ήταν ο Τριανταφυλλίδης με 5 γκολ ενώ για τον Ολυμπιακό ο Ρέινα με 7 γκολ. Πρώτη εμφάνιση μετά τον τραυματισμό του έκανε και ο Γρηγόρης Σανίκης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 16-26

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 4-6, 4-8, 7-9, 9-12 (ημχ) 10-17, 12-19, 13-20, 13-21, 14-22, 16-26

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Πιπελίδης): Τζιμπούλας 3, Ταραμονλής, Παντελίδης 1, Λιακόπουλος, Χαραλαμπίδης 1, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τριανταφυλλίδης 5, Αποστολίδης 2, Μαυρόπουλος, Κουκουτσίδης, Δάσκαλος 1, Κορωνάς, Φιλόσογλου 1, Παπαδόπουλος 1, Τζωρτζίδης 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ (Ζαραβίνας): Κρητικός 2, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης 2, Λέμος 2, Ρέινα 7, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Κανδύλας, Σανίκης 1, Μπούμπαλο 2, Κόντης 1, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Δεληχρήστος 2, Τσίλης 2.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 1/2-6/6

Ένσταση: Η ομάδα ΑΣ Φίλιππος Βέροιας ενίσταται διότι δεν επιτρέπεται εντός 24 ωρών να δίνουν οι ομάδες δύο αγώνας εάν μεσολαβεί μεταξύ τους χιλιομετρική απόσταση πάνω από 100 χιλιόμετρα (κανονισμός αγώνων ΟΧΕ, άρθρο Α5, παράγρ. 8 , σελ. 11).

Παρατηρήσεις: Στο 33:28 του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αθλητής της Α’ ομάδας, Παπαδόπουλος Στάυρος με αριθμό δελτίου 33574 και αριθμό φανέλας 69 για επικίνδυνο παιχνίδι και δεν κρατείται το δελτίο του.

Σχετικά με την ένσταση τη ομάδας Α.Σ. Φίλιππος Βέροιας αναφέρουμε ότι ο αγώνας μεταξύ των ομάδων Φίλιππος Βέροιας – Ολυμπιακός, έχει οριστεί από την ΟΧΕ σήμερα Σάββατο 15/12/2018 και ώρα 18:00.