B ΕΠΣ Ημαθίας

Διεκόπη η αναμέτρηση του Ολυμπιακού Νάουσας με τον Εθνικό Ράχης

Η πυκνή ομίχλη που συνήθως καλύπτει στις συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες τον Άγιο Νικόλαο, δεν επέτρεψε να διεξαχθεί το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης του Ολυμπιακού Νάουσας με τον Εθνικό Ράχης.

Η αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής διεκόπη στο ημίχρονο, μετά την απόφαση του διαιτητή της αναμέτρηση κ. Μπακάλη και ενώ η ομίχλη είχε καλύψει τον αγωνιστικό χώρο, όπως μπορείτε να διακρίνεται και στη φωτογραφία.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο, οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο σκορ (2-2), με τον Ολυμπιακό να προηγείται 2-0 (29′ Τούσιας, 36 Χαρατσίδης) και τον Εθνικό να ισοφαρίζει με δύο γκολ του Ριστέμογλου στα τελευταία λεπτά.

Να σημειώσουμε πως σύμφωνα με τον ΚΑΠ, η ΕΠΣ Ημαθίας θα ορίσει τη νέα ημερομηνία για τη συνέχεια της αναμέτρησης, που θα κάνει σέντρα από το 46ο λεπτό, δηλαδή την έναρξη του δευτέρου μέρους και τις δύο ομάδες να συνεχίζουν κανονικά με τους παίκτες που αναγράφονται στο φύλλο αγώνα.