Δεν βρήκε αντίσταση ο ΠΑΟΚ

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε ο ΠΑΟΚ τον αγώνα με τον Άρη Νίκαιας για τη 14η αγωνιστικής της Handball Premier επικρατώντας με 38-16.

Στο κλειστό της Νεάπολης οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη ουσιαστικά έκαναν μία πρόβα ενόψει της ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο Ελλάδος ξεφεύγοντας από νωρίς στο σκορ με εξαιρετική άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση από τους Παλάσκα, Κοκώνη, Γιόσμου και Νικολαΐδη (19-7 ημίχρονο).

Όπως αναφέρει το e-handball, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει αρκετά γκολ από τον Διονύση Καραγκιοζόπουλο και τους Πετρίδη και Τσεσμεζίδη για το τελικό 38-16. O Άρης, με αρκετές ελλείψεις, δεν κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός μετά το πρώτο δεκάλεπτο, σε ένα ματς που ήταν εκτός στόχων για την ομάδα της Νίκαιας.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 8-4, 12-4, 14-6, 15-6, 19-7 (ημχ), 22-9, 26-9, 29-11, 31-13, 35-15, 38-16.

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής, Παλάσκας 4, Καραγκιοζόπουλος 8, Τσεσμετζίδης 2, Κοκκώνης 6, Αποστόλου 2, Πετρίδης 4, Νικολαϊδης 2, Κωστακίδης 2, Λοίζος, Μαστορογιάννης 1, Ελοζιεούα 1, Κυπραίος 1, Δέλιας, Γιόσμου 5.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): Κουρής 2, Λαδάκης 3, Αθανασίου 1, Βλάχος 1, Μελετακος Γ. 2, Γρηγοράκης, Παπαδημητρίου, Μαλανδρένιας 1, Ασβεστάς 1, Παπαδόπουλος, Πετράκος 1, Καμπουράκης, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν 3, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Ηλιάδης – Σαπανίδης. Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 4/4-1/4