Ευρεία νίκη για την Αναγέννηση Άρτας

Η ομάδα της Άρτας υποδέχτηκε τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών για τη 10η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, σε έναν αγώνα που τη βρήκε νικήτρια με σκορ 30-19.

Όπως αναφέρει το e-handball, στα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα των Γιαννιτσών το… πάλεψε αν και οι γηπεδούχες κατάφεραν να κρατήσουν διαφορά ασφαλείας και να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με σκορ 13-7.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση των φιλοξενουμένων αλλά και η εμπειρία των γηπεδούχων έδωσε τη νίκη στη Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας με το τελικό 30-19.

Κορυφαίες για την ομάδα της Άρτας ήταν οι Μπαλάφα και Πέτροβιτς με 7 γκολ ενώ για την ομάδα των Γιαννιτσών πρώτη σκόρερ ήταν η Αναστασίου με επίσης 7 γκολ.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 30-19

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 6-4, 9-5, 10-6, 13-7 (ημχ) 14-9, 18-9, 22-12, 25-15, 26-18, 30-19

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 7, Σκουτέλα, Καλοϊδή, Σκάρα 1, Νούλα 2, Μούρνου 2, Σαΐντοβα 1, Κολτούκη, Καναρα, Ανδρίτσου 6, Πέτροβιτς 7, Κουρέλη, Τσαουσίδου 1, Κώστα, Μάστακα 2.

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα, Ρούμελη, Παυλίδου, Πάυλου 2, Ανδρίτσου, Μαντζίρη, Βασιελιάδου 5, Παπαδοπούλου, Πέγιου, Τρελοπούλου, Ζιάκα Ε. 1, Πλιόγκα 3, Αναστασίου 7, Τομίδου 2, Λαζαρίδου 3, Παρασκευαϊδου.

Διαιτητές: Τσάκωνας – Φωκίτης . Δίλεπτα: 4-6. Πέναλτι: 6/7 – 2/3