Άφησε δύο βαθμούς στο Αιγίνιο η Παναχαϊκή

Χαμένη ευκαιρία για την Παναχαϊκή η οποία δεν ήταν ιδιαίτερη απειλητική και ήρθε εκτός έδρας ισόπαλη 0-0 με τον ουραγό Αιγινιακό για την 16η αγωνιστική της Football League με την Πατρινή ομάδα να χάνει δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για την 2η θέση.

Το φιλμ του αγώνα :

Δίχως φάσεις στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

Στο 33′ ο Αιγινιακός έφτασε κοντά στο 1-0, με τριπλή ευκαιρία και στο 39′ ο Κυνηγόπουλος της Παναχαϊκής δεν μπόρεσε να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ, με το 0-0 να παραμένει μέχρι και την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία κυλούσε και το δεύτερο 45λεπτο, με τους δύο αντιπάλους να αλληλοεξουδετερώνονται.

Κάτι που συνέβη μέχρι και το τέλους του αγώνα, με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Καρατζά): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Γιαλαμούδης, Πετρούσης, Ζήσης, Βελκόσκι, Τσολακίδης (75′ Ζαννάκης), Πολύζος, Παπαδόπουλος (86′ Κούστα), Γρανάδος (52′ Σοφιάνης), Βλαχομήτρος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Φουρλάνος, Μουστακόπουλος (58′ Παπατόλιος), Κολ (58′ Μαυριάς), Ελευθεριάδης, Μπαστακός (76′ Μωραΐτης), Κυνηγόπουλος