Σπουδαίος ο Εργοτέλης, 2-0 τον ΝΠΣ Βόλος! (βαθμολογία)

Με σκόρερ τους Ροβίθη, Έφορντ ο Εργοτέλης κέρδισε 2-0 τον Βόλο και παραμένει σε τροχιά της πρώτης εξάδας.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο όπου ο Εργοτέλης είχε σε πολύ καλή μέρα τον Κατσιμήτρο που έκανε σπουδαίες επεμβάσεις κρατώντας το 0-0, ήρθε το ξέσπασμα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και με δύο πολύ ωραία γκολ από τους Ροβίθη, Έφορντ πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη με 2-0.

Οι παίκτες του Νίκι Παπαβασιλείου είχαν τον έλεγχο του αγώνα στην υπόλοιπη διάρκεια του φτάνοντας στο τελικό αποτέλεσμα.

το φιλμ του αγώνα στο athleticradio.gr

Εργοτέλης : Κατσιμήτρος, Μπαχανάκ, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Ροβίθης (70′ Καπνίδης), Μπρους, Κατσούρι (46′ Γροντής), Ιατρούδης, Έφορντ, Μανουσάκης (80′ Χατζηδίμπας)

ΝΠΣ Βόλος : Πίτκας, Πέντα, Νγκουέμ, Ντεντάκης (65′ Πίσπας), Μάντζης, Καμπαγέο, Καπίκι, Ηλιόπουλος, Κότο (78′ Φράγκος), Ουνγιαλίδης, Γκαρσία