Πρόκριση για τρεις ομάδες από τους σημερινούς Σχολικούς αγώνες του Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης (photos+vid)

Τρεις αγώνες διεξήχθησαν σήμερα (12/3) στο ΔΑΚ “Βικέλας”, στα πλαίσια του Σχολικού Πρωταθλήματος Βόλεϊ του Νομού Ημαθίας.

Στο πρώτο χρονικά (09.30) τα κορίτσια του 1ου ΓΕΛ Βέροιας επικράτησαν με 2-0 σετ του 2ου ΓΕΛ της πόλης (25-14, 25-12), σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, με εντυπωσιακές φάσεις εκατέρωθεν.

Οι τυπικά γηπεδούχες ξεκίνησαν δυνατά, προηγήθηκαν 9-3 στο πρώτο σετ, αλλά οι “μπλε” πήραν έκαναν την ανατροπή και δεν έχασαν το προβάδισμα σε κανένα άλλο χρονικό σημείο του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Χρήστος Μπλατσιώτης, ιατρός αγώνα ο κ. Κυριάκος Γατουρτζίδης

Σετ : 12-25, 14-25

2ο ΓΕΛ Βέροιας : Σέρμπου, Σαράφη, Αποστόλου, Ιντεβίδου, Κούρτογλου, Παλημάρκου, Γεωργιάδου

1ο ΓΕΛ Βέροιας : Μπαντή, Τσέα, Τσιότρα, Πάντσιου, Παυλίδου, Παπαδοπούλου, Ναθαναήλ, Παπά, Ελευθεριάδου, Παπαζήση, Καρανάτσιου, Χασιώτη

Στις 10.30 διεξήχθη η αναμέτρηση αγοριών και συγκεκριμένα ανάμεσα στο 1ο ΕΠΑΛ Βέροιας και το ΓΕΛ Μακροχωρίου.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, έχοντας πολύ καλές λύσεις επιθετικά και αρκετές αποτελεσματικές άμυνες, πήραν τη νίκη και την πρόκριση με 2-0 σετ (25-13, 25-12)

1ο ΕΠΑΛ Βέροιας : Γεωργίου, Κουφός, Μπουντάνι, Σαΐπι, Χρήστου, Εβέρπογλου, Ζύφι, Κοσκοσίδης, Κωστόπουλος, Τσαντίλας, Κατσαβός

ΓΕΛ Μακροχωρίου : Κεϊσίδης, Κοιλανίτης, Κουπίδης, Σερδαρίδης, Νικολάεβ, Αυγερινός, Πολυχρονιάδης, Αθανασιάδης, Χατζηπαναγιωτίδης, Τζαρτζαλάβα, Σαζάκογλου, Λιολιόπουλος

Τέλος στις 11.30, έλαβε χώρα το τρίτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας στο ΔΑΚ “Βικέλας”, ανάμεσα στο 5ο ΓΕΛ Βέροιας και το ΕΠΑΛ Νάουσας.

Μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η ομάδα της Βέροιας πήρε την πρόκριση με 2-0 σετ και επιμέρους σκορ 26-24 και 30-28, δείγμα του ότι οι δύο ομάδες ήταν ισάξιες.

5ο ΓΕΛ Βέροιας : Χαραλαμπίδης, Λαζόπουλος, Τσίλης, Πιπερίδης, Ξενόπουλος, Χαλκίδης, Τσιφλίδης, Μεταξάς, Κωνσταντινίδης, Κουμπουλίδης, Χουδαβερδόγλου, Σαρηγιαννίδης

ΕΠΑΛ Νάουσας : Τοπαλίδης Ι., Τοπαλίδης Μ., Ψαθάς Γ., Πουτακίδης, Ψαθάς Α., Κίτσα