Οκτώ γκολ ο Διαγόρας Ρόδου

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, ο Διαγόρας Ρόδου συνέτριψε με το εμφατικό 8-0 τον νεανικό και ουραγό της βαθμολογίας Αστέρα Αμαλιάδας, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και έδωσε συνέχεια στις καλές του εμφανίσεις τη φετινή περίοδο.

Με το “πόδι πατημένο στο γκάζι” ξεκίνησε την αναμέτρηση ο “γηραιός”, ο οποίος μόλις στο πρώτο λεπτό κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Χατζησάββας με ωραία σέντρα από την δεξιά πλευρά βρήκε τον Τσαγκάρη και ο τελευταίος με κοντινό πλασέ στην κίνηση, νίκησε τον Εσάι για το (1-0).

το φιλμ του αγώνα στο xxsports.org

Διαγόρας Ρόδου (Πέτρος Ρουτζιέρης): Ψωμαράς, Κορλός, Ευαγγελιδάκης, Βέρτζος, Μπαξεβάνου (52′ Κυριαζής), Δήμας, Ζέελεφ, Πινιώτης, Γλυνός (46′ Γιώργου), Τσαγκάρης, Χατζησάββας.

Αστέρας Αμαλιάδας (Κώστας Κλάδης): Eσάι, Σιούλας, Γιαννόπουλος, Παρμάκης (76′ Κοτσομύτης), Παπαγεωργίου (46′ Σάκος), Μαρκόπουλος, Ζωγόπουλος (67′ Ραμβαβήλας), Τσακοπιάκος, Χριστοδουλόπουλος (46′ Ψιούρης), Ζαφειρόπουλος, Ζωγάκης.