Κέρδισε και στο Καματερό η Βέροια

Νίκη επί του Καματερού πήρε η Βέροια 2017 καθώς επικράτησε με τελικό σκορ 24-21.

Όπως αναφέρει το e-handball.gr, οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση κι έτσι κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα, το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ 13-9.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα της Βέροιας κράτησε το προβάδισμά, όμως οι γηπεδούχες κατάφεραν να φτάσουν τη διαφορά στο ένα γκολ (19-20 στο 55′). Οι φιλοξενούμενες όμως ήταν ψύχραιμες και πήραν και πάλι μια διαφορά ασφαλείας, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΑΣ ΒΕΡΟΙΑ 2017 21-24

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-6, 5-8, 7-11, 8-11, 9-13 (ημχ) 11-14, 12-16, 13-16, 16-19, 19-20 21-24

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Νίκος Σκοδριανός): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου 1, Βασιλείου 3, Δαμάσκου, Λιβαρδά, Ζένελι 9, Χριστοπούλου 1, Μανουσάκη, Τσιούλου 1, Χριστοδούλου, Σπυροπούλου, Ψαρρή 1, Βελιδάκη, Αλιφέρη.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Άννα Μακρίδου): Ταμάρογλου, Τσιομπάνου 11, Κοτζαχρήστου, Κονέσκι 3, Στάμου, Βαφειάδου, Δελησάββα, Ταϊρίδου, Τσιτλακίδου 2, Ανδρονικίδου 1, Ματαρώνα 4, Νταβίντοβιτς 3.

Διαιτητές: Κουτσός – Ζήσης, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 2/4-3/6

Παρατηρήσεις: Στο 59:33 η αθλήτρια της Α’ ομάδας Βασιλείου Αναστασία με αριθμό Δελτίου ΟΧΕ 70814 και αριθμό φανέλας 25, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα λόγω απώθησης αντιπάλου παίκτριας από πίσω, για επικίνδυνο παιχνίδι. Το δελτίο της παίκτριας δεν κρατήθηκε. Στο 59:33 λεπτό του αγώνα λόγω της παραπάνω ποινής, εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο διαμαρτυρόμενος ο προπονητής της Α ομάδας, Σκρδιάνος Νικόλαος με ΑΜ: 335, απευθυνόμενος στον διαιτητή με έντονο ύφος είπε την εξής φράση: Τι είναι αυτά που σφυρίζεις ρε; Είσαι απαράδεκτος. Κατόπιν τούτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και αποχώρησε από τον πάγκο της ομάδας του.