Εύκολο απόγευμα για τη Δόξα (βαθμολογία)

Με δύο γκολ Κρητικού και από ένα των Πεταυράκη και Μάρτινς, η Δόξα επικράτησε με το ευρύ 4-0 του Απόλλωνα Πόντου και ανέβηκε στην 8η θέση με 42 βαθμούς.

Οι “μαυραετοί” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ και γενικότερα δεν συνάντησαν προβλήματα από τον Απόλλωνα Πόντου που δεν κατάφερε να προβάλλει αντίσταση.

Οι γηπεδούχοι έκαναν εξαιρετικό παιχνίδι και έδειξαν από την αρχή ότι ήθελαν περισσότερο το ματς. Στο πρώτο ημίχρονο απείλησαν αρκετές φορές την εστία του Πολίτη και κατάφεραν να σκοράρουν με τα δύο υπέροχα γκολ του Κρητικού στο 12ο και 25ο λεπτό. Ο Απόλλων ανέβηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο και σκόραρε με τον Καλογέρη στο 43′ αλλά το γκολ ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος, τα γκολ των Πεταυράκη και Μάρτινς έβαλαν τη…σφραγίδα στο σημερινό παιχνίδι και έδωσαν στη Δόξα μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

το φιλμ του αγώνα στο sportdrama.gr

Δόξα Δράμας : Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Καψάλης, Ανδρέου, Πατράλης, Μακρής, Μάρτινς, Μπαϊκαρά (73′ Λεμονής), Κρητικός (64′ Ρουγκάλας) Δούμτσιος (73′ Πέρεθ).

Απόλλων Πόντου : Πολίτης, Μπρίτο, Δημητριάδης, Τσουμάνης (62’Δαλιανόπουλος), Κυβελίδης, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Χασομέρης, Μπάμπης, Σαμαράς (40′ Θεολόγου), Βλάχος.