Κατηγορίες
Κύπελλο ΕΠΣ Ημαθίας

Κύπελλο Ημαθίας : Τα φύλλα αγώνα και οι σκόρερς της δεύτερης μέρας της 1ης φάσης

Εννιά αναμετρήσεις διεξήχθησαν και σήμερα για την 1η φάση του Κυπέλλου Ημαθίας.

Σημειώθηκαν 36 τέρματα (10 λιγότερα σε σχέση με χθες και 4 ανά ματς), με τον Κώστα Παπαδόπουλο της Θύελλας Σταυρού να είναι ο μοναδικός παίκτης της 1ης φάσης που σημειώνει καρέ τερμάτων, ενώ κανείς δεν πέτυχε σήμερα χατ-τρικ.

Προκρίθηκαν μία ομάδα της Γ Εθνικής, πέντε της Α Ερασιτεχνικής και τρεις της Β, ενώ έμειναν εκτός συνέχειας δύο της Α και 7 της Β.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και τα φύλλα αγώνος :

Ολυμπιακός Λουτρού – Θύελλα Σταυρού  0-6 (1′-43′-47′-63′ Παπαδόπουλος Κ., 40′ Μυλωνάς Γ., 34′ Πέτγαζλης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ιασωνίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Γιαγιτζόγλου και Ζουρνατζίδη

Συνθέσεις

Ολυμπιακός Λουτρού : Γκατζούφας, Χατζόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος Β. (46′ Μουλόπουλος), Τζιλόπουλος Γ., Αναστασόπουλος Δ., Αργιαντόπουλος (80′ Τσιαπανίτης), Τριανταφυλλόπουλος Α., Αναστασόπουλος Β., Αναστασόπουλος Σ., Αναστασόπουλος Δ., Δημόπουλος

Θύελλα Σταυρού : Αποστολίδης, Περτσούνης, Μυλωνάς Αλ., Παπαδόπουλος Δ., Θυμιόπουλος, Κοντογιάννης, Ντινόπουλος, Μελιόπουλος, Μυλωνάς Γ. (72′ Πασχαλίδης), Δαουκόπουλος (56′ Μπακάλης), Παπαδόπουλος Κ. (62′ Πέτγαζλης)


Αχιλλέας Νάουσας – Νέα Γενεά Νικομήδειας  6-0 (10′ Λαμπρίτσιος, 35′-74′ Σαξώνης, 22′ Μίσκος, 78′ Ρούσος, 68′ Τασιώνας)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς τους κ.κ. Παρασίου και Χριστοδούλου Γ.

Συνθέσεις

Αχιλλέας Νάουσας : Ράλλης, Κελεσίδης, Βακαλίδης, Στογιάννης (46′ Θεοδωρόπουλος), Γιαμαλίδης, Μίσκος, Ταχυδρομίδης, Λαμπρίτσιος (68′ Ρούσος), Σαξώνης, Μπράτσης (68′ Τανούσης), Τασιώνας (79′ Σαμαράς Α.)

Νέα Γενεά Νικομήδειας : Μαλάκος, Καϊογλίδης, Παπαδόπουλος Χ. (64′ Ντινόπουλος), Ριστέμογλου Χ., Αργυρόπουλος, Ροδοσνιώτης, Παπαδόπουλος Θ., Κωστόπουλος, Πασχαλίδης, Μπουτογλίδης (46′ Σολάκογλου), Ορφανίδης (68′ Χρυσόπουλος)


Ατρόμητος Διαβατού – Ολυμπιακός Νάουσας  2-0 (62′ Τσιολάκης, 71′ Χατζηγεωργίου)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαλούτας, με βοηθούς τους κ.κ. Κωστούλη και Ντόβα

Συνθέσεις

Ατρόμητος Διαβατού : Μανιόπουλος, Μπαλτζής Ε., Μπαλτζής Α., Λαζός, Αρβανιτίδης, Μυλωνάς (88′ Μπαλτζής Β.), Χατζηγεωργίου, Μπαλτζής Δ., Μάρτος, Τσιολάκης, Σερασκιέρης (89′ Χατζηκυριάκου)

Ολυμπιακός Νάουσας : Σαράντης, Μαρκοβίτης, Παπαπέσιος, Μακρής (56′ Χαρατσίδης), Σεπιτάνος Μ. (77′ Σαράφης), Μήτσικας, Σεπιτάνος Κ. (80′ Βαρβέρης), Μπρούκι, Κωνσταντινίδης Δ., Μαλιδάκης (90′ Αλαΐτσης), Κωνσταντινίδης Π.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ


Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-2 (8′ Αργυρόπουλος / 50′ Παρσόπουλος πεν, 52′ Πέικος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Χρυσάνη και Χαλατζιούκα

Συνθέσεις

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας : Ευαγγελόπουλος, Συμπεθέρης (65′ Τουλουμτζής), Αργυρίου, Τσάνι, Βοριαζίδης, Νιογκάνα, Δημητρούσης (85′ Καφετζής), Σερασκιέρης, Αργυρόπουλος, Τσακαλίδης (46′ Συμεωνίδης), Φωτόπουλος (76′ Σακελλάρης)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων : Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Κιρκιλιανίδης Η. (65′ Κοσέογλου), Τσιρίδης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Σωτηράκης (87′ Αναδόλου), Βλάχος, Χαλβατζής (46′ Πίκος), Παρσόπουλος (78′ Μπαντής), Λίτσι


ΑΕ Τρικάλων – ΠΑΟ Παλατίτσια  2-0 (72′-81′ Αθανασιάδης Ι.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Δεβετζίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα και Ποζιάδη

Συνθέσεις

ΑΕ Τρικάλων : Ευαγγελόπουλος Α., Τάρπατζης (57′ Αθανασιάδης Η.), Δρομπουλιανούδης, Γαλατσίδας (66′ Σαλτουρίδης), Ασημακόπουλος, Παντριάς, Γεωργάκης, Αμαραντίδης (83′ Αθανασιάδης Γ.), Βήτος, Ευαγγελόπουλος Μ. (71′ Γιαντσίδης), Αθανασιάδης Ι.

ΠΑΟ Παλατίτσια : Βατσάχας, Στυλίδης, Κακαγιάννης Σ., Ματζίρης, Τσαπράνης Α., Κακαγιάννης Γ., Δαλλόπουλος, Τσιούπρος, Κικίδης, Φωτιάδης Σ., Μοσχόπουλος


ΑΕ Σχοινά – Λευκάδια  2-3 (40′ Μαραγκός Κ., 88′ Γατόπουλος / 18′ Σκαρλάτος, 31′ Αμανατίδης Σ., 83′ Αμανατίδης Θ.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Σιουκούρογλου και Τσιουγγαρή

Συνθέσεις

ΑΕ Σχοινά : Μηνόπουλος, Μαραγκός Κ. (71′ Κατσάρας), Λαζής (46′ Μοσχώβης Δ.), Μπεκτάς, Μουρατίδης, Μαραγκός Ι. (32′ Ιασωνίδης), Κίτσας Ε., Αραμπατζής (68′ Κούκλας), Γατόπουλος, Νατσικόπουλος, Λαμπρόπουλος

Λευκάδια : Ξενίδης, Κωστογλούδης, Τσαχαλίδης (59′ Μισαηλίδης), Δημητρούσης Κ., Αμανατίδης Σ., Γαϊτανίδης Φ., Γκότσης (73′ Αμανατίδης Θ,), Λογδανίδης, Σκαρλάτος, Γαϊτανίδης Α., Τσιμενίδης


ΑΕΠ Βέροιας – Εθνικός Ράχης  5-1 (15′ Μωυσίδης Ν., 27′ αυτογκόλ, 33′ Έξαρχος, 44′ -90′ Μωυσίδης Γ. / 5′ Φεΐμ)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γιάντσης, με βοηθούς τους κ.κ. Μπογιατζόγλου και Χριστοδούλου Κ.

Συνθέσεις

ΑΕΠ Βέροιας : Αλαμπουρινός, Γιαννόπουλος, Πουλιόπουλος (46′ Χασιώτης), Κιατικίδης, Σακελλαρίου, Μωυσίδης Ι., Χατζηαντωνίου, Καλφούτζος (46′ Μπατσίλας), Μωυσίδης Ν., Έξαρχος (62′ Σιδηρόπουλος), Κωστογλίδης (46′ Τερζής)

Εθνικός Ράχης : Παρμάκας Ι., Χατζής, Τσιλιγκερίδης Κ. (56′ Γκίτσιος), Αθανασιάδης, Φεΐμ, Τσολαΐδης (46′ Χατζηνικολάου), Μιχαλόπουλος, Ριστέμογλου (77′ Κυπαρισσόπουλος), Βελιάδης, Παρμάκας Β., Σιδηρόπουλος


Άρης Παλαιοχωρίου – Άχθος Αρούρης  2-0 (29′ Νεστορόπουλος, 54′ Ματόπουλος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαργαρίτης, με βοηθούς τους κ.κ. Χαραλαμπίδη και Κωστογλίδη

Συνθέσεις

Άρης Παλαιοχωρίου : Ματράκας, Παντόπουλος, Τόζογλου, Νικολόπουλος (65′ Σκεντερίδης), Χατζόπουλος (53′ Μουχτάρης), Δελήβος, Παπακωνσταντίνου, Μιχαηλίδης Α. (86′ Σκρέτα), Νεστορόπουλος (70′ Χότζα), Ματόπουλος, Μουσκεφτάρας

Άχθος Αρούρης : Σούλο, Νικηφόρου, Τάνης, Πύρκας, Τσιρέλας, Ελευθεριάδης (35′ Τζιούρτζιας), Ταυλίκος Γ., Κατσαπελίδης, Μανουράς, Καραπεΐδης, Θεοδωρίδης


Δόξα Λιανοβεργίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  1-3 (58′ Λουκάς / 39′-88′ Κίτσας Γ., 44′ Πετράι)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κωνσταντινίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Τσαχουρίδη και Αγγελόπουλο της ΕΠΣ Μακεδονίας

Συνθέσεις

Δόξα Λιανοβεργίου : Γερόπουλος Ι., Μηνούδης, Πλέσκας, Παντόπουλος, Ταμπουράς, Λουκάς (62′ Γιοβανόπουλος), Τσάκαλος (54′ Κουτίκας), Ζαχόπουλος, Κίτσας (76′ Κωνστάντος), Γερόπουλος Γ. (50′ Γκούγκουρας), Γιάνκου

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Μαρτσέλος Π., Κούκλας Α., Κίτσας Ν., Κίτσας Χ., Λαδάς, Ζωγράφος, Χαρισούδης, Πέτκος, Πετράι, Κίτσας Γ., Βεζυργιανόπουλος


Τα αποτελέσματα της χθεσινής ημέρας και τα φύλλα αγώνος ΕΔΩ

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση :

  • ΑΕΚ Καμποχωρίου
  • Φίλιππος Μελίκης
  • Νίκη Αγκαθιάς
  • ΠΑΟΚ Κουλούρας
  • Δόξα Κυψέλης
  • ΦΑΣ Νάουσα
  • Αγρ. Αστ.Αγ.Βαρβάρας
  • Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
  • ΑΟ Μαρίνας
  • Θύελλα Σταυρού
  • Αχιλλέας Νάουσας
  • Ατρόμητος Διαβατού
  • Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
  • ΑΕ Τρικάλων
  • Λευκάδια
  • ΑΕΠ Βέροιας
  • Άρης Παλαιοχωρίου
  • ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
  • ΓΑΣ Ροδοχωρίου ή Μακροχώρι

Οι σκόρερς :

Παπαδόπουλος Κ. Θύελλα Σταυρού 4
Δερμιτζόγλου ΠΑΟΚ Κουλούρας 3
Μανωλόπουλος Φίλιππος Μελίκης 3
Αθανασιάδης Ι. ΑΕ Τρικάλων 2
Θεοδώρου Νίκη Αγκαθιάς 2
Καραντουλαμάς Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 2
Κίτσας Γ. ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  2
Μουγτουζίδης ΠΑΟΚ Κουλούρας 2
Μωυσίδης Γ. ΑΕΠ Βέροιας 2
Ντόβας Αγρ. Αστ.Αγ.Βαρβάρας 2
Σαξώνης Αχιλλέας Νάουσας 2