Έβγαλε αντίδραση ο Αστέρας, 2-1 τον Ατρόμητο

Ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο κι ένας αλάνθαστος Μαρκ Φερνάντεθ (2 γκολ) έδωσαν την πρώτη φετινή νίκη στους Αρκάδες, κόντρα στον Ατρόμητο (2-1). Δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους, εξαιρετικός κι ο Ριέρα!

Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν… πυραυλοκίνητος στο ξεκίνημα του ματς και με τα γκολ του Μαρκ Φερνάντεθ στο 3′ και στο 7′ έβαλε τις βάσεις για τη νίκη.

Μάλιστα, οι Αρκάδες, είχαν… υπνωτίσει τους φιλοξενούμενους, έκαναν ό,τι ήθελαν στο πρώτο 45λεπτο και είχαν άλλα δύο δοκάρια με τους Ριέρα (18′) και Λουίς Φερνάντεθ (43′).

Η ομάδα του Περιστερίου είχε εντελώς διαφορετικό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε σε 2-1 στο 53′ με τον Ρισβάνη αλλά… ως εκεί!

Οι κιτρινομπλέ δεν… έπαιξαν με τη φωτιά, ήταν συγκεντρωμένοι και έφτασαν στην πρώτη τους φετινή νίκη.

Το φιλμ του αγώνα στο arcadiasports.gr

Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Μαρτίνεζ, Βαλιέντε, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ριέρα (76′ Κρέσπι), Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντες (86′ Ιγκλέσιας), Χαουρέγκι (65′ Μπόρχα Φερνάντες)

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μανδάς, Γούτας, Χαρίσης, Καχίλα (21′ Μπαένα), Μάντσον (46′ Νταβιώτης), Νάτσος, Βέλλιος, Μανούσος, Κατράνης, Ρισβάνης, Ρόσα (89′ Ούμπιδες)