Πέρασε από τη Βέροια ο Αερωπός Έδεσσας (photos+vid)

Με τελικό σκορ 22-27 υπέρ των φιλοξενουμένων έληξε ο αγώνας ανάμεσα στον Φίλιππο Βέροιας και τον Αερωπό Έδεσσας στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Αερωπού από το ξεκίνημα του παιχνιδιού ήταν μπροστά στο σκορ, με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει 11-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φίλιππος Βέροιας προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ αλλά δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 5 τέρματα μέχρι το τέλος.

Τα πεντάλεπτα : 2-4, 4-8, 7-9, 8-12, 10-14, 11-15 (ημ.), 13-16, 16-20, 17-21, 19-24, 20-25, 22-27

Φίλιππος Βέροιας – Αερωπός Έδεσσας 22-27
Φίλιππος Βέροιας (Σαράφης): Ευαγγελόπουλος, Πατραμάνης (1), Καραγκιοζόπουλος (10), Παντελίδης, Νικολαΐδης (2), Βαρδάκας (1), Τζίνεβης (1), Παπαδόπουλος, Κουκουτσίδης (1), Δάσκαλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας, Φιλόσογλου (2), Παπαδόπουλος Στ. (4), Τζωρτζίνης, Παπαγιάννης.
Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης, Γάτσης, Τζουβάρας (1), Κράλλης (5), Θεοδωρόπουλος (5), Ξενίδης, Δημάκης (2), Μπάρμπας, Βαφείδης (2), Μισαηλίδης (5), Αποστολίδης (3), Κυριακού (1), Λιόφης, Ρότζιος, Herrera de Oliveira.