Σπουδαία νίκη για την Κόρινθο, 2-0 τον Αιολικό (βαθμολογία)

Με άδεια χέρια επιστρέφει από την Κόρινθο ο Αιολικός, που ηττήθηκε με 2-0 από την ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του 6ου Ομίλου στη Γ’ Εθνική.

Μια νίκη που δίνει βαθιά βαθμολογική ανάσα στην ομάδα της Κορίνθου, που με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε το τρίποντο και βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια.

Το αποτέλεσμα αυτό κρατά την ομάδα της Μυτιλήνης στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας, έχοντας πάντως πραγματοποιήσει το ρεπό της και με ένα ματς λιγότερο (θα παίξει εμβόλιμα με Θύελλα Ραφήνας στις 27/11).

Η ομάδα της Κορίνθου άνοιξε το σκορ με γκολ του Κατσούκη στο 39ο λεπτό, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, παρότι θα περίμενε κανείς από τον Αιολικό να προσπαθήσει να αντιδράσει, ήρθε και το 2-0 από το γκολ του Ράπτη στο 60ο λεπτό, κόβοντας τα πόδια των παικτών των Γεωργαρά – Παππά. Τίποτα δεν άλλαξε ως το τέλος, με τους «κυανόλευκους» να βρίσκονται στην προτελευταία θέση του πίνακα, αναζητώντας άμεσα βαθμούς για να φύγουν από τη διακεκαυμένη ζώνη.

*με στοιχεία από το Sportlesvos

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Αθανασόπουλος, Ντερτίλης, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Τσιριγωτης, Μαγγίνας, Φίλης, Ράπτης (90′ Βασίλας), Κατσούκης, Γεωργίου, Αγγελόπουλος (27′ λ.τ. Κουϊμέλης)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Βρονταράς, Κρητικός, Βαλιός, Αγριμάκης, Καλαφάτης, Παλαμουτσής (46′ Ματάι), Τσομπανέλλης (65′ Λαζαρίδης), Σπόλιαριτς, Λαμπράκης (79′ Τσίπας), Μπουρούς, Κατσίκης