Άνετη νίκη του ΑΟΚ Βέροιας, 75-48 τον Βατανιακό (βαθμολογία)

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμα ματς σημείωσε ο ΑΟΚ Βέροιας, που σε ένα ακόμη παιχνίδι είχε πολύ καλή παρουσία.

Η ομάδα του Γιώργου Τριχόπουλου επικράτησε με 75-48 του Βατανιακού, σε ματς που διεξήχθη την Κυριακή (10/11) το πρωί και κρατά τα σκήπτρα της κατηγορίας μετά από τέσσερις αγώνες.

Όπως αναφέρει στο ρεπορτάζ το Katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Βατανιακό να προηγείται με 18-15.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την ελάχιστη δυνατή διαφορά να χωρίζει τις δύο ομάδες στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς η ομάδα της Κατερίνης βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 34-33.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στον ΑΟΚ Βέροιας, καθώς όχι μόνο δέχθηκε μόλις πέντε πόντους στην άμυνα, αλλά σημείωσε και είκοσι πέντε στην επίθεση, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 58-39.

Οι παίκτες του Γιώργου Τριχόπουλου συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον φιλοξενούμενο να αδυνατεί να αντιδράσει, με τη λήξη του αγώνα να βρίσκει νικητή τον ΑΟΚ Βέροιας με 75-48.

Διαιτητές: Μητώνας – Χανός.
Δεκάλεπτα: 15-18, 33-34, 58-39, 75-48.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ουσουλτζόγλου 23 (3), Καραθανάσης 12 (1), Γκίτκος 2, Αβραμίδης, Ιωαννίδης 11 (3), Τριχόπουλος 11 (1), Χρήστου, Χαραλαμπίδης 12 (2), Κασάμπαλης 4.

Βατανιακός (Χοτοκουρίδης): Κοτσίμπελης 2, Σιαπάκας, Βαρβούτης 4, Μεσκούρης 3 (1), Πόσιος 3 (1), Γιαμούζης, Τζήμας, Ακερμανίδης 5 (1), Γαλανός 4, Μπίσμπας 13, Τσαϊτουρίδης 14 (2), Αμανατίδης.