“Πράσινο” το ντέρμπι της Αλεξάνδρειας!

Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της πόλης κόντρα στον Άθλο, σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, οι “πράσινοι” μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και με πλουραλισμό στην επίθεση.προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 23-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Άθλος Αλεξάνδρειας βρήκε τις απαντήσεις, μείωσε τη διαφορά και το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 35-32 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Θόδωρου Τσάτσα ανέβασαν την απόδοσή τους και προηγήθηκαν με 53-45.

Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια συνέχισε και στο τέταρτο δεκάλεπτο να έχει τον έλεγχο, διεύρυνε το προβάδισμά της κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 70-64.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 14-23, 32-35, 45-53, 60-74

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Μούτσα 7 (1), Τακουτής 5 (1), Σιτσάνης 9, Ντάμτσης 3, Παύλου 10 (2), Γιαμπατζίδης 6, Χαριτόπουλος 6, Τσαρούχας 11 (1), Χατζηλεμονιάς, Μηντζαρίδης 3, Ντάβλης.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Τσάτσας): Πάππου 4, Κυριακού, Οικονομόπουλος 1, Πουαρίδης, Πουρλιοτόπουλος 6, Γιοβανόπουλος Δ. 6, Παντοφλίδης 15 (1), Παπαδόπουλος 19 (5), Παπαγερίδης 9 (1), Καρκάρας 14, Πρόιος, Γιοβανόπουλος Φ.