Μόνος στο… ρετιρέ ο ΑΟΚ Βέροιας, πέρασε και από τα Γιαννιτσά!

Μια ακόμη σπουδαία εμφάνιση για τον ΑΟΚ Βέροιας, που πέρασε νικηφόρα από τα Γιαννιτσά και πλέον απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στην Α ΕΚΑΣΚΕΜ!

Όπως αναφέρει το Katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε στον ΑΟΚ Βέροιας, ο οποίος κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ και προηγήθηκε με 21-12.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, καθώς οι Ίκαροι Γιαννιτσών βελτίωσαν την απόδοσή τους και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 37-30 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτο δεκάλεπτου, με τους παίκτες του Γιώργου Τριχόπουλου να διατηρούν το προβάδισμά τους και να κλείνουν την περίοδο όντας μπροστά στο σκορ με 59-48.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης, ωστόσο ο ΑΟΚ Βέροιας διαχειρίστηκε το προβάδισμά του φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 78-71.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Χατζηχαρίσης.
Δεκάλεπτα: 12-21, 30-37, 48-59, 71-78.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Οξούζης 9 (3), Μύζιου 4, Αθαναηλίδης 18, Σπόντης 8 (1), Ακριτίδης, Μπογδάνης 2, Τσίτσος, Πετρίδης 30 (1), Γκιώσης, Στόγιος, Μισσιώνης, Ουστάλι.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ουλσουτσόγλου, Καραθανάσης 14 (2), Γκίτκος 9 (1), Αβραμίδης, Ιωαννίδης 6 (1), Κασαμπαλής 9, Τριχόπουλος 11, Χρήστου, Χαραλαμπίδης 29 (3).