Το 6×6 ο ΑΟΚ Βέροιας, 77-52 την ΚούΠα Κιλκίς

Χωρίς σταματημό η πορεία του ΑΟΚ Βέροιας στην Α ΕΚΑΣΚΕΜ, που σημείωσε χθες την έκτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η ομάδα του Γιώργου Τριχόπουλου επικράτησε με 77-52 της ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Βέροιας Δημήτριος Βικέλας, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αναγνωριστικό, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον ΑΟΚ Βέροιας να βρίσκει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγείται με 16-10.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, με το γηπεδούχο να διατηρεί το προβάδισμά του και να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 31-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες Τριχόπουλου σημείωσαν τριάντα έναν πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαπέντε που δέχθηκαν εκτόξευσαν το προβάδισμά τους στους είκοσι δύο πόντους (62-40).

Διαδικαστικού χαρακτήρα αποδείχθηκε το τέταρτο δεκάλεπτο, καθώς τον ΑΟΚ Βέροιας να φτάνει στην έκτη του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις με το τελικό 77-52.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μητώνας.
Δεκάλεπτα: 16-10, 31-25, 62-40, 77-52.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Κογκας, Ουσουλτζόγλου 9, Καραθανάσης 13, Γκίτκος 2, Σουλής, Αβραμίδης 10 (2), Ιωαννίδης 9, Κασαμπαλής 10, Πρόιος, Τριχόπουλος 4 (1), Χρήστου 8 (2), Χαραλαμπίδης 12.

ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Δαγκλιάρης, Ποζίδης 1, Σκάλε 5 (1), Ψωμιάδης 1, Υφαντίδης, Κώτσης 2, Τσουλφαΐδης 7 (1), Πατσούρης 2, Μουστάκας 13, Μπαχτσεβάνης 9 (2), Σιδηρόπουλος 12.