Αποκλείστηκε στο Technoray Cup η Παπαμιχαήλ

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ηττήθηκε στον 1ο γύρο του Technoray Cup από τη Lara Salden και αποχαιρέτησε το Solarino της Ιταλίας.

Δεν είχε καλή κατάληξη η πρώτη αναμέτρηση της Δέσποινας Παπαμιχαήλ στο τουρνουά των 25.000 δολαρίων του Solarino στην Ιταλία, καθώς ηττήθηκε από τη Βελγίδα Lara Salden με 3-6, 6-4, 6-1, έπειτα από 2 ώρες και 16 λεπτά αγώνα.

Όπως αναφέρει το tennisnews, η Δέσποινα εκμεταλλεύτηκε το καλό της ξεκίνημα στο παιχνίδι για να κατακτήσει το 1ο σετ, έχασε όμως την τεράστια ευκαιρία που είχε να κλείσει το ματς στα δυο σετ, καθώς προηγήθηκε με 4-2 στο 2ο σετ.

Στον 2ο γύρο του Technoray Cup, που γίνεται σε carpet επιφάνειες, η Salden θα αντιμετωπίσει την Ιταλίδα Federica Rossi.

Ένα μεγάλο ταξίδι περιμένει τη Δέσποινα, που την επόμενη εβδομάδα έχει δηλώσει συμμετοχή στο τουρνουά των 25.000 δολαρίων του Solapur, στην Ινδία.