“Χτίζει” σερί ο Πανιώνιος!

Την τρίτη σερί και πέμπτη συνολικά νίκη του στην Basket League πέτυχε ο Πανιώνιος, στο κλειστό «Σοφία Μπεφόν» επί της Λάρισας (74-71).

Οι «κυανέρυθροι» με επιμέρους σκορ 27-13 ξέφυγαν στο τρίτο δεκάλεπτο με διαφορά 64-48 και στα τελευταία λεπτά άντεξαν στην αντεπίθεση της θεσσαλικής ομάδας.

O Πανιώνιος είχε τον έλεγχο του ματς για περίπου 30 λεπτά, πήγε να αυτοκτονήσει στο φινάλε (επιμέρους σκορ 4ης περιόδου 10-23), αλλά κατάφερε εν τέλει να πάρει μια πολύτιμη νίκη, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Λάρισας με 74-71 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Basket Legaue.

Αυτή ήταν πέμπτη φετινή και τρίτη συνεχόμενη νίκη της ομάδας του Λίνου Γαβριήλ, την ώρα που η Λάρισα υπέστη την 8η φετινή της ήττα και βρίσκεται σε δυσχερή βαθμολογική θέση.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 37-35, 64-48, 74-71.