Άνετο απόγευμα για τα Τρίκαλα (photos)

Η αποστολή του ΑΟ Τρίκαλα στο σημερινό ματς με τον Ιάλυσο ήταν θεωρητικά εύκολη.

Παίζοντας με την απαραίτητη σοβαρότητα οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη επικράτησαν με 3-0, προσθέτοντας ένα ακόμη τρίποντο στην φετινή τους συγκομιδή κατακτωντας παράλληλα και το άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Το ματς… δεν αντέχει κριτικής καθώς οι “κυανέρυθροι” κινούνταν σε άλλες ταχύτητες. Οι Ροδίτες προσπάθησαν με φιλότιμο για να κρατήσουν την εστία τους απαραβίαστη αλλά εξ αρχής είχαν δύσκολο έργο.

Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Λώττας με σουτ έξω από την περιοχή, ο Άλεξιτς με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-0 στο 20ο λεπτό ενώ ο Λώττας στο 48ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μετά και το 3ο γκολ… ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα με τις δύο ομάδες απλά να ολοκληρώνουν το ματς.

ΑΟ Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής, Βέρτζος. Νιάρος, Οικονομόπουλος, Ριζογιάννης, Γιαννίτσης (58’ Αϊβάζογλου), Παπαγεωργίου, Τσίπρας, Άλεξιτς (46’ Ελευθεριάδης), Πελάεθ (58’ Πέλκας), Λώττας

Ιάλυσος (Βαγγέλης Χοσάδας): Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τερζίου (46΄Πετράκης), Καραμανώλης (85’ Οικονόμου), Πεταυράκης, Αυγενικού, Νατσιόπουλος, Μαραγκουδάκης, Μαρτσάκης, Γιώργου, Χατσηδίμπας