Ευρεία νίκη των Ικάρων στη Νάουσα

Ο Ζαφειράκης Νάουσας γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τους Ίκαρους Γιαννιτσών, σ αγώνα για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, η ομάδα της Πέλλας μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση και όντας καταιγιστικοί στην επίθεση, προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 11-33.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζαφειράκης Νάουσας βελτιώθηκε, όμως οι Ίκαροι διεύρυναν ακόμα περισσότερο το προβάδισμά τους, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 24-51.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκάλεπτου, με τους παίκτες του Δημήτρη Καραμιχάλη να προηγούνται με 36-68.

Και το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε στους Ίκαρους Γιαννιτσών, οι οποίοι έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 47-93.

Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζημπαλίδης.
Δεκάλεπτα: 11-33, 24-51, 36-68, 47-93.

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ, Μώκας 6, Μουρατίδης 8 (2), Ζιάνης, Βαδόλας 4, Νικολαΐδης 2, Τούφας 7, Σκουλαριώτης, Σιδηρόπουλος, Δίντσης, Ζέφυρος 2, Πράπας 10.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Μυζιου 8, Αθαναηλίδης 23 (2), Σπόντης 14 (2), Ελευθεριάδης 4, Μπογδάνης 21 (3), Πετρίδης 16 (4), Γκιώσης 2, Ακριτίδης 5, Ουστάλλι.