Χριστούγεννα στην τρίτη θέση για τον Ζαφειράκη Νάουσας!

Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Ζαφειράκης Νάουσας, που έπιασε εξαιρετική απόδοση στο Κιλκίς και επικράτησε της τοπικής ΚούΠα με 73-64.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να είναι αυτός που βρήκε τις περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 17-21.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το πρώτο μισό του αγώνα να ολοκληρώνεται με τον φιλοξενούμενο μπροστά στο σκορ μα 33-40.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε κάτι, με την ΚουΠα Κιλκίς να καταφέρνει να μειώσει τη διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται σε 53-58.

Συνέχεια των προηγούμενων δεκάλεπτων ήταν και το τέταρτο, με τις λεπτομέρειες να κρίνουν τις ισορροπίες και σε αυτήν την περίοδο και τον Ζαφειράκη Νάουσας να φτάνει στην τελική επικράτηση με 64-73.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Καψίδης.
Δεκάλεπτα: 17-21, 33-40, 53-58, 64-73.

ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ζάλτος, Δαγκλιάρης, Ποζίδης 12 (1), Σκάλε, Ψωμιάδης 4, Υφαντίδης, Χοτουμανίδης 11, Τσουλφαΐδης, Πατσούρης 14 (1), Μουστάκας 19, Μπαξεβάνης 4.

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 5 (1), Δίντσης, Μουρατίδης 8, Ζιάνης 2, Βαδόλας 2, Νικολαΐδης 6, Τούφας 20 (1), Σκουλαριώτης 12 (1), Σιδηρόπουλος, Ζέφυρος 6, Πράπας 12, Σαμαράς.