Κι άλλη γκέλα η Τότεναμ! (vid)

Άλλη μια απώλεια για την Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο που έμεινε στο 0-0 με την Γουότφορντ. Έπιασε πέναλτι ο Γκαζανίκα, τεράστια ευκαιρία του Λαμέλα στις καθυστερήσεις του αγώνα με την μπάλα να μην περνάει την γραμμή.

Η Τότεναμ ήθελε τη νίκη για να μειώσει την διαφορά από τις θέσεις του Champions League με τον Ζοσέ Μουρίνιο να αφήνει στον πάγκο τον Έρικσεν, ο οποίος όπως όλα δείχνουν έπαιξε το τελευταίο του παιχνίδι με τα «σπιρούνια». Η Γουότφορντ από την άλλη ήθελε να συνεχίσει την ανοδική της πορεία και να κάνει βήμα παραμονής.

Όπως αναφέρει το gazzetta.gr, το πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε συγκινήσεις με τις δύο ομάδες να αλληλοεξουδετερώνονται. Στην επανάληψη το ματς άνοιξε λίγο περισσότερο με τον Ντουκουρέ στο 47′ για τους γηπεδούχους να φτάνει κοντά στο γκολ. Στο 70′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Βερτόνγκεν, αλλά ο Ντίνεϊ νικήθηκε από τον Γκαζανίκα.

Στο τέλος, ήταν η σειρά της Τότεναμ να έχει την δική της στιγμή στο ματς, όταν στις καθυστερήσεις ο Λαμέλα παραλίγο να σκοράρει, αλλά την μπάλα για δύο χιλιοστά να μην περνάει την γραμμή του τέρματος!

Με την ισοπαλία αυτή, η Γουότφορντ σταμάτησε κι ένα τρομερό ρεκόρ 93 συνεχόμενων αγώνων που η Τότεναμ σημείωνε τουλάχιστον ένα γκολ

Γουότφορντ: Φόστερ, Μαριάπα, Ντόουσον, Κάθκαρτ, Μασίνα, Καπουέ, Τσαλομπά (79′ Περέιρα), Ντουκουρέ, Σαρ (89′ Πουσέτο), Ντελοφέου, Ντίνεϊ

Τότεναμ: Γκαζανίκα, Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνγκεν, Τανγκάνγκα, Γουίνκς, Λο Σέλσο (79′ Ζέντσον Φερνάντες), Ντέλε Αλι (73′ Ερικσεν), Λαμέλα, Σον, Λούκας