Η 13η νίκη στο πρωτάθλημα για τους Ικάρους Γιαννιτσών

Ούτε κόντρα στον ΑΟΚ Αιγινιακό σταμάτησε το σερί των Ικάρων Γιαννιτσών, που έφτασαν στο επιβλητικό 87-64 και συνεχίζουν χωρίς απώλειες στο πρωτάθλημα της Α ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και να ολοκληρώνεται με 16-17 υπέρ του Αιγινιακού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Γιαννιτσών ανέβασαν την απόδοσή τους, σημείωσαν είκοσι οκτώ πόντους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 44-33.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκάλεπτου, με τους γηπεδούχους να διευρύνουν το προβάδισμά τους και το τέλος της περιόδου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 68-47.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ισορρόπησε το παιχνίδι, οι Ίκαροι Γιαννιτσών διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους κι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 87-64.

Διαιτητές: Ντόγκας – Γιανκίδης.
Δεκάλεπτα: 16-17, 44-33, 68-47, 87-64.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Οξούζης 7 (1), Μυζίου 4, Αθαναηλίδης 11, Σπόντης 5 (1), Ελευθεριάδης 14, Μπογδάνης 8 (2), Καμπούρης, Πετρίδης 20 (2), Ακριτίδης 15, Τσίτσος, Οκλαλιώτης 3 (1), Ουστάλλι.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Αργυρόπουλος 18 (3), Κοιλιάς, Στογιαννόπουλος 4, Στάμος Κ.Β. 9, Στάμος Κ.Α. 17, Βουλτσίδης 14 (2), Μελίδης 2, Καλαβρινός.