Σπουδαίο διπλό της Άνω Μεράς στη Σαντορίνη!

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Άνω Μερά στη Σαντορίνη (0-2) και ανάγκασε τον Πανθηραϊκό να υποστεί την πρώτη του εντός έδρας ήττα από τον Δεκέμβριο του 2017.

Μετά από 4 ήττες στα τελευταία 4 παιχνίδια της, η Άνω Μερά κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα του Πανθηραϊκού και να φτάσει τους 23 βαθμούς, ενώ οι Σαντορινιοί έμειναν στους 32.

Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Άνω Μερά πήρε το προβάδισμα με τον Παλαιοπάνο στο 19ο λεπτό.

Ο Πανθηραϊκός ήταν καλύτερος στο δεύτερο μέρος αλλά οι Μυκονιάτες ήταν εκείνοι που βρήκαν ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Μεζίνι να «κλειδώνει» τη νίκη στο 78′.

το φιλμ του αγώνα στο Soccerlive

Πανθηραϊκός: Ζωντός, Τσόπελας (82′ Νομικός), Χούσα, Λαμπρόπουλος (46′ Αντωνιάδης), Παληγεώργος, Λούκα, Κόντι, Παπασάββας, Κορέτα (68′ Σεΐτι), Βαλαβανόπουλος, Κορακιανίτης

Άνω Μερά: Παλιούρας, Καλαγκάνης, Ντατίδης, Αχείμαστος, Κωνσταντινίδης (92′ Μπρένο), Μεζίνι (84′ Καλαμάρης), Σαββίδης, Λένγκα, Παλαιοπάνος (69′ Νάκας), Σαλταμάρας, Σούλτσε