Με ανατροπή στην τέταρτη θέση ο Λεβαδειακός

Με δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση κόντρα στην Παναχαϊκή και “έπιασε” τα Χανιά στην τρίτη θέση.

Η ομάδα της Βοιωτίας ανέβασε κατά πολύ την απόδοσή της στο δεύτερο μέρος και με τον κόουρς Αντωνίου να ρισκάρει, κατάφερε και “γύρισε” το παιχνίδι καθώς στο α’ μέρος έχανε με 1-0 με αυτογκόλ στο 15ο λεπτό.

Τα τέρματα των “πρασίνων” πέτυχαν ο Συμελίδης στο 72′ και ο Μάντζιος στο 78′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Σταμόπουλο.

Στο πρώτο μέρος, η Παναχαϊκή είχε πολύ καλό πρόσωπο και δύο καλές στιγμές, αμφότερες με πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Κυνηγόπουλο.

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Βήχος, Παντελίδης, Λιάγκας (46′ Κονέ), Μύγας (54′ Κοζορώνης), Μεχία, Ιωαννίδης, Καραχάλιος, Συμελίδης, Μάντζιος (86′ Νίκας), Πολέτο

Παναχαϊκή : Ατανάτσκοβιτς, Σταμόπουλος, Πατάπης, Ιντζόγλου, Μυτίδης, Ανάκογλου (82′ Φροξυλιάς), Σιατραβάνης, Θεολόγου (32′ λ.τ. Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος (59′ Μαυριάς), Κοτσώνης, Τσελεπίδης