Επέστρεψαν στις νίκες οι Ίκαροι Γιαννιτσών

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών επικράτησαν με 74-60 του Άθλου Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, η ομάδα της Πέλλας ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας ωστόσο να εμφανίζεται ανταγωνιστικός και τους γηπεδούχους να προηγούνται με 18-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τους παίκτες του Δημήτρη Καραμιχάλη να διατηρούν το προβάδισμα στο σκορ και να ολοκληρώνουν το πρώτο μισό του αγώνα όντας μπροστά στο σκορ με 39-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Γιαννιτσών πέτυχαν δεκαεννέα πόντους, περιόρισαν ταυτόχρονα το φιλοξενούμενο στους εκτοξεύοντας τη διαφορά στους είκοσι, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 58-38.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη ήταν καλύτεροι, μείωσαν τη διαφορά, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν τους γηπεδούχους οι οποίοι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 74-60.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 18-12, 39-30, 58-38, 74-60.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Οξούζης 1, Μυζίου, Αθαναηλίδης 16 (1), Κουρπανίδης, Χανουμίδης 4, Ελευθεριάδης 6, Μπογδάνης 15, Πετρίδης 16 (2), Ακριτίδης 16, Τσίτσος, Ουστάλι.

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης 2, Μούτσα 2, Στυλίδης 6, Σιτσάνης 3 (1), Ντάμτσης 6, Βλαχάβας, Γιαμπατζίδης 3, Χαριτόπουλος 4, Τσαρούχας 9 (1), Παπαζήσης, Μηντζαρίδης 17, Στακτάρης.