Κατηγορίες
Γ ΕΠΣ Ημαθίας

Οι παίκτες που αγωνίστηκαν στα τέσσερα ματς της Γ Ερασιτεχνικής στην ΕΠΣ Ημαθίας (23/2) και η άνοδος του Απόλλωνα Λυκογιάννης

Δείτε παρακάτω τους παίκτες που αγωνίστηκαν στις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής των play off στη Γ Ερασιτεχνική της ΕΠΣ Ημαθίας.

Παράλληλα, μετά τα αποτελέσματα της Κυριακής 23/2 και με τέσσερις αγώνες να απομένουν, ο Απόλλων Λυκογιάννης εξασφάλισε και μαθηματικά την επιστροφή του στη Β Ερασιτεχνική

Αναλυτικά :

1ος όμιλος

ΑΕ Καβασίλων – ΑΟ Συκιάς  7-0 (Πάτρας Ρ. 4, Πάτρας Κ., Θεοδωρόπουλος, Ψαλίδας)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Δεβετζίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Μαργαρίτη και Γκόγκο Α.Ν.

Συνθέσεις

ΑΕ Καβασίλων : Πάτρας Γ., Τσιρέλης, Πιστικός Ν. (47′ Πιστικός Λ.), Πατρίκας (47′ Μπρίνιας), Τσίπης Κ., Κουτσιάδης, Πάτρας Κ., Ψαλίδας (47′ Τσίπης Χ.), Πάτρας Ρ., Γολσουζίδης, Θεοδωρόπουλος Ν. (53′ Μαυρόπουλος Σ.)

ΑΟ Συκιάς : Αργυρόπουλος (41′ Σιακαβάρας), Μπράκα, Κουρτέσης Α., Μελιόπουλος Ι., Καλέμι (69′ Τσαπράνης Β.), Βήτος Αν. (36′ Κακαγιάννης Η.), Κακαγιάννης Κ., Κουρτέσης Χ., Ντέντα, Μελιόπουλος Δ. (60′ Τέτος), Βήτος Αρ.


Δόξα Βρυσακίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας  1-0 (Μαραγκός Α.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παζαρτζικλής, με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα και Ασβεστάρα

Συνθέσεις

Δόξα Βρυσακίου : Μαρτσέλος Π., Κίτσας Ε., Μαραγκός Κ., Τζέπης Χ., Μαραγκός Α., ,Τζέπης Ι., Μπουκλάς Γ., Κίτσας Δ., Βασιλείου Η. (62′ Ζωγράφος), Κίτσας Χ. (76′ Στεργιόπουλος), Κίτσας Σ.

ΑΕ Αλεξάνδρειας : Αθανασιάδης, Μουταφίδης, Μυλώσης, Τουτουντζίδης, Τσορακλίδης, Παπαδόπουλος Α., Κίτσας Β. (76′ Δεμερτζίδης), Κίτσας Π. (80′ Ευαγγέλου), Τσιώμος, Πιπιλιάρης (62′ Παπακωνσταντίνου), Τόζογλου

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 12 8 2 2 30 7 23 26
2 Δόξα Βρυσακίου 12 8 2 2 20 9 11 26
3 ΑΕ Αλεξάνδρειας 12 7 2 3 24 14 10 23
4 ΑΟ Συκιάς 12 4 3 5 18 23 -5 15

2ος όμιλος

Απόλλων Λυκογιάννης – Παλασίδειος Ακαδημία  9-0 (Καφετζής 5, Σακαλής Μ. 2, Παυλίδης, Σακαλής Α. πεν)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Τσιουγγαρής, με βοηθούς τους κ.κ. Χαραλαμπίδη και Τασιώνα

Συνθέσεις

Απόλλων Λυκογιάννης : Σακαλής Α., Λέκα Αγ., Παυλίδης, Λέκα Αλ., Παντσερίδης, Καφετζής, Καλαϊτζίδης Δ., Σακαλής Μ., Κουϊρουκίδης (46′ Λέκαμπι), Καλαϊτζίδης Κ., Σαρρίδης (51′ Γκουργκούτας)

Παλασίδειος Ακαδημία : Χαραλαμπίδης, Τσίλης, Κουρκούτας, Παπανάνος, Φανάρας, Ρώσσιος, Δροσούνης, Μυλωνάς, Βλαχοδήμος, Μπισίρης, Γκεντικίδης


Δόξα Ασωμάτων – Ερμής Τριλόφου  2-3 (Γαλάνης 2 / Κοτσαγκόγκος 2, Μπογιαννίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λαζάρου, με βοηθούς τους κ.κ. Μητρόπουλο και Παπαντώνη

Συνθέσεις

Δόξα Ασωμάτων : Χαρίσης, Ανδρεάδης, Παρασκευαΐδης, Χρυσόπουλος, Αϊβάζης (67′ Τολιόπουλος), Ρηγόπουλος Β., Τσιώμος, Καφετζής, Γαλάνης, Μιχαλόπουλος, Χειμωνόπουλος (46′ Χατζής)

Ερμής Τριλόφου : Γιούλας, Αντωνίου, Παπαδόπουλος Ε., Μπογιαννίδης, Τσιτινίδης, Πετεινάρης, Καρανάτσιος (65′ Λίγγος), Καραβάρας (56′ Καμπίσιος), Μίχος, Δημητριάδης, Κοτσαγκόγκος

Βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Λυκογιάννης 12 11 1 0 46 8 38 34
2 Ερμής Τριλόφου 12 6 3 3 32 20 12 21
3 Δόξα Ασωμάτων 12 6 2 4 33 22 11 20
4 Παλασίδειος Ακαδημία 12 5 0 7 22 35 -13 15