Η Τρίγλια έβαλε φωτιά σε δύο…μέτωπα!

“Φωτιά” στο πρωτάθλημα της Football League, όσον αφορά την 2η προνομιούχο θέση, έβαλε η Τρίγλια, η οποία επικράτησε 1-0 του Ιωνικού!

Η ομάδα της Χαλκιδικής έδωσε το δικαίωμα σε Νίκη Βόλου και Διαγόρα -μετά τις μεγάλες νίκες τους- να πλησιάσουν την ομάδα της Νίκαιας σε απόσταση αναπνοής, ενώ με τη νίκη της αναπτέρωσε τις ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία καθώς μείωσε τη διαφορά στους τέσσερις βαθμούς.

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι, πέτυχε στο 81ο λεπτό ο Παπαδημητρίου, ενώ στο 67′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Μπρίτο!

Σημειώνεται ότι στο 85ο λεπτό, ο Ιωνικός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κρητικού.

ΠΟ Τρίγλιας (Πολλαετίδης): Παλαβράκης, Σγουρής, Σαρβανίδης. Ζώτος, Παπαστεριανός, Σμυρλής, Ευθυμιάδης, Μπρίτο, Καλαϊτζίδης, Ναζίλδης

Ιωνικός (Χαραλαμπίδης): Κουρεπίνης, Πολίμος, Κολλάρας, Ιωάννου, Παπατζίκος, Κρητικός Ν., Γκοτσούλιας (68′ Τιεντσέ), Μάναλης (53′ Ματσούκας), Βλαχομήτρος, Κουιρουκίδης (64′ Σμυρλής), Κρητικός Σ.